۱۲ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۴۰
کد خبرنگار: 2331
کد خبر: 83423449
۰ نفر

برچسب‌ها

درگیری پلیس فرانسه با معترضان در شهر نانت

تهران- ایرنا- پلیس فرانسه روز شنبه با معترضان در شهر نانت درگیر شد و به طرف آنها گاز اشک آور شلیک کرد.

به گزارش خبرگزاری ها، ‌تظاهرات شهر نانت برای ادای احترام به «استیو مایا کانیچو» قربانی اخیر خشونت پلیس در این شهر، برگزار شد.۹۱۰۹  

جسد این جوان بیست و چهار ساله، سه شنبه هفته گذشته در سواحل لوآر پیدا شد. وی هنگام حضور در یک کنسرت در سواحل لوآر- مکانی که نیروهای پلیس فرانسه آنجا حضور داشتند- ناپدید شد.

مراسم ادای احترام به کانیچو با فراخوان تظاهرات گسترده در فرانسه برای محکوم کردن خشونت پلیس همزمان شد که در جریان آن صدها نفر شرکت کردند.  

به گزارش تلویزیون فرانسه، گروهی از معترضان که برخی نقاب بر چهره داشتند، در صدد از میان برداشتن موانع پلیس برآمدند.

پلیس پیش از برگزاری تظاهرات در شهر نانت، بخش هایی از این شهر را بسته بود.

جنبش جلیقه زردهای فرانسه که از ماه ها پیش اعتراض های سراسری در این کشور را سازماندهی کرده است، همچنین در رسانه های اجتماعی خواستار ملحق شدن مردم به معترضان نانت شد.۹۱۰۹

مرگ کانیچو، خشم و انزجار از رفتار پلیس فرانسه را زنده کرده است.

گروه های مدافع حقوق بشر پیشتر از مقام های فرانسوی به دلیل استفاده بیش از حد از زور و سلاح های کنترل کننده جمعیت در جریان اعتراض های جلیقه زردها انتقاد کرده اند.

در جریان اعتراض های مردمی فرانسه که از ۲۶ آبان ۹۷ با حضور ۳۰۰ هزار معترض خیابانی آغاز شد، بیش از ۱۰ هزار و ۳۰۰ تجمع در سراسر این کشور برگزار شده است و معترضان در جریان تجمعات، اعتراض خود به موضوعات گوناگونی چون بهداشت، ‌آموزش و پرورش، فرهنگ، ‌محیط زیست، قدرت خرید، ‌بازنشستگی، مالیات، ‌عدم تساوی و وجود بی عدالتی در جامعه را اعلام کرده اند.

اعتراض های امروز فرانسه در محکومیت خشونت پلیس و کشته شدن یک جوان، نمایانگر تداوم جنبش جلیقه زردها برای دستیابی به مطالبات شان است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =