تاکید مسئولان آستارا بر استانداردسازی نشانی اماکن

آستارا - ایرنا - معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار آستارا استانداردسازی نشانی مکان های عمومی و خصوصی در قالب طرحی موسوم به جی نف را، برای ساماندهی اطلاعات و سهولت استعلامات خواستار شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا کامبیز لقمانی مقدم روز شنبه در جلسه هماهنگی طرح جی نف در فرمانداری آستارا افزود: نقشه پایه ساختمان ها، خیابان ها و معابر عمومی، نامگذاری معابر و پلاک ساختمان ها و کدپستی مکان ها و شماره ملی افراد زیرساخت طرح جی نف و استانداردسازی نشانی اماکن محسوب می شوند و دستگاه های اداری در تامین آنها همکاری کنند.
وی افزود: ۴۸۳ معبر عمومی فاقد نام و حدود ۱۴ هزار خانه فاقد پلاک در شهرهای آستارا و لوندویل وجود دارد و باید توسط شهرداری ها نامگذاری و پلاک گذاری شود.
وی بیان کرد: اطلاعات جمع آوری شده در طرح جی نف برای استفاده در مواقع نیاز در اختیار دستگاه های اجرایی قرار خواهد گرفت و اجرای این کار، از مراحل تحقق دولت الکترونیک در کشور است.

 معاون فرماندار آستارا گفت: با استفاده از اطلاعات یاد شده، استعلام اداره ها به زمان کمتری نیاز خواهد داشت و همه دستگاه های خدمات رسان، در خرید و فروش و استعلام مسکن و زمین موظف به استفاده از کد هستند. 

شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در ۲ بخش و ۶۲ روستا در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.

۷۱۰۵ / ۷۱۲۴

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =