حوادث رانندگی در کهگیلویه و بویراحمد یک فوتی و ۷۶ مصدوم بر جا گذاشت

یاسوج - ایرنا - سرپرست مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: حوادث رانندگی در ۴۸ ساعت گذشته در جاده ‌های ارتباطی شهرها و روستاهای این استان یک فوتی و ۷۶ نفر مصدوم بر جا گذاشت.

محسن جلیل روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ۴۷ فقره تصادف در مدت ۴۸ ساعت گذشته در جاده های ارتباطی شهری و روستایی استان به وقوع پیوست.

وی افزود: این تصادفات ۷۶مصدوم و یک فوتی در پی داشته است.
جلیل بیان کرد: از مجموع ماموریت‌های تصادفی این مدت، ۱۹ ماموریت شهری و ۲۸ ماموریت جاده ای بوده که یک مورد فوتی قبل از رسیدن اورژانس در صحنه،  ۱۸ مصدوم در محل مداوای سرپایی و ۵۸ مصدوم به بیمارستان های استان انتقال داده شدند.
وی عنوان کرد: تصادف منجر به فوت با انحراف موتورسیکلت در روستای سیلواب و کلوار گزارش شده است.

کهگیلویه و بویراحمد حدود ۶ هزار کیلومتر راه اعم از بزرگراه، راه اصلی، فرعی و روستایی دارد که از این میزان ۱۴۲ کیلومتر بزرگراه، ۵۰۵ کیلومتر راه اصلی، یک هزار و ۲۳۸ کیلومتر راه فرعی و مابقی نیز روستایی است. 
این استان دارای بیش از ۴۰ گردنه خطرناک و حدود ۱۵۰۰ کیلومتر نقاط حادثه خیز دارد. 
حوادث رانندگی در کهگیلویه و بویراحمد از سال ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۵ بیش از یک هزار کشته، ۳۰ هزار زخمی و ۱۵۰ ضایعه نخاعی در پی داشته است.

سرپرست مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: همچنین در این مدت ۴۸ ساعته ۲  نفر بعلت غرق شدگی ( آقای ۳۸ ساله و کودک ۵ ساله) جان خود را در گچساران و دهدشت  از دست دادند.

۹۸۶۸/۱۶۶۲

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =