۱۲ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۳۷
کد خبرنگار: 2215
کد خبر: 83423439
۰ نفر
جشنواره خوراک ملل به معرفی غذاهای عشایری بپردازد

تهران- ایرنا- رییس مرکز مطالعات سازمان امور عشایر کشور با بیان اینکه غذاهای متنوع عشایری ناشناخته مانده گفت: جشنواره خوراک ملل می تواند از این ظرفیت در معرفی غذاهای عشایری استفاده کند.

مهدی میزبان روز شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: غذاهای متنوع و جذابی در مناطق عشایری سراسر کشور طبخ می شود که حتی ایرانی ها با نحوه پخت این غذاها آشنایی ندارند.
وی افزود: عشایر استان های مختلف کشور برای خود غذاهای دارند که بسیار جذاب است و برخی گردشگران در زمان حضور در مناطق عشایری و بوم گردی های عشایری با این غذاها آشنا می شوند.
رییس مرکز مطالعات سازمان عشایر کشور خاطرنشان کرد: جشنواره خوراک ملل می تواند با گردآوری این غذاها و حتی پیش غذاهایی که در مناطق عشایری تهیه می شود را به ایرانیان و حتی گردشگران خارجی معرفی کند.
وی تاکید کرد: موضوع شکم گردی به تبادل فرهنگ ها و اقوام کمک زیادی می کند و جشنواره خورا ک ملل می تواند به غذاهای متنوع عشایری بپردازد.
به گفته میزبان در حال حاضر مراکز بوم گردی در مناطق عشایری به ویژه در استان های غربی و شمالی کشور راه اندازی شده که باید از این پتانسیل فرهنگی و گردشگری استفاده کرد.

جشنواره بین‌المللی خوراک ملل به‌منظور معرفی آداب و رسوم ملت‌های مختلف درباره طبخ و مصرف غذا ۲۰ تا ۲۵ مردادماه در مرکز نمایشگاهی برج میلاد تهران برگزار می‌شود.
در این جشنواره ۳۸ غذای ملی ثبت‌شده و ۳ غذای جهانی در قالب پوستر و یا نمایش پخت آنها در این برنامه معرفی می‌شود؛ سازمان میراث فرهنگی، ‌ کانون اتومبیلرانی و جهانگردی، وزارت فرهنگ و ارشاد، مؤسسه فرهنگی اکو، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، سازمان امور عشایر ایران، شهرداری تهران، اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی و صدای جمهوری اسلامی ایران از حامیان معنوی این رویداد بین‌المللی هستند.

تهرام/۷۲۴۳//۱۳۴۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =