۱۲ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۵۷
کد خبرنگار: 2448
کد خبر: 83423404
۰ نفر
آمریکا صادرات صنایع هوانوردی به روسیه را از تحریم معاف کرد

تهران- ایرنا- دولت آمریکا روز شنبه از معافیت صادرات صنایع و فناوری هوایی و فضایی از تحریم های جدیدی که علیه روسیه اعمال کرده، خبر داده است.

به گزارش روزنامه نیویورک تایمز، وزارت خارجه آمریکا گفت: تولیدات مربوط به صنایع هوایی و فضایی مشمول تحریم هایی که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا بتازگی علیه روسیه اعلام کرد، نمی شوند.

تحریم های جدیدی که دولت ترامپ علیه روسیه اتخاذ کرده است، بخشی از بسته تحریمی های آمریکا به دلیل نقش مسکو در مسموم کردن جاسوس سابق این کشور در انگلیس اعلام شده است.

کاخ سفید، روز جمعه ۱۱ مرداد اعلام کرد که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا تحریم های تازه ای را علیه روسیه در ارتباط با مسمومیت شیمیایی «سرگئی اسکریپال» جاسوس سابق روسی در بریتانیا، وضع کرد.

آمریکا سال گذشته پس از نتیجه گیری در خصوص دست داشتن روسیه در استفاده از سم عصبی «نووی‌چوک» برای ترور اسکریپال و دخترش یولیا اسکریپال در انگلیس، تحریم هایی علیه این کشور اعمال کرد.

هوگان جیدلی، سخنگوی کاخ سفید در این زمینه گفته است: پس از اعمال دور نخست تحریم علیه روسیه به دلیل تلاش برای ترور یک شهروند بریتانیا، این کشور تضمین های لازم را طبق قانون ایالات متحده ارائه نکرده است.

سرگئی اسکریپال، سرهنگ سابق در سرویس اطلاعاتی ارتش روسیه که در پی جاسوسی برای آمریکا و حبس چندین ساله به بریتانیا پناهنده شده بود، اواسط اسفندماه ۹۶ به همراه دخترش با ماده‌ای سمی مسموم شد.

مقامات انگلیس پس از مدتی تحقیقات و آزمایش، اعلام کردند که این ماده سمی «نووی‌چوک» نام دارد و تنها در اختیار شوروی سابق بوده است. روسیه این اتهام را رد می کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =