جشن قومسیان به میمنت پیوند دریای جمال فاطمی و جلال علوی

سمنان- ایرنا- جشن سالروز ازدواج زیباترین پیوند آسمانی حضرت علی(ع) با برترین بانوی جهان فاطمه زهرا(س) به همت سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان برگزار می‌شود.

سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان عصر شنبه به خبرنگاران در سمنان ابراز داشت: هدف از برگزاری این جشن الگو قراردادن زندگی و شخصیت این زوج آسمانی در تمام عرصه‌های زندگی برای استحکام بخشیدن به بنیان خانواده، ترویج ازدواج آسان، تبیین اهمیت تشکیل خانواده در اسلام و ترویج زندگی ساده و به دور از تجمل گرایی است.

عباس بابایی افزود: اجرای سرود، بازی‌های بومی و محلی و برگزاری مسابقات مختلف از جمله برنامه‌های پیش‌بینی شده در این جشن در روز دوشنبه این هفته است.

وی بیان کرد: این جشن به همت سازمان فرهنگی ،اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان و با مشارکت اداره ورزش و جوانان شهرستان سمنان و هیات ورزش‌های همگانی در راستای ترویج فرهنگ علوی بعد از نماز مغرب و عشا در چهار راه جهادیه سمنان برگزار می‌شود.

سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان با اشاره به برگزاری برنامه‌های متنوع و شادی در محلات مختلف شهر سمنان تا دهه ولایت و امامت، افزود: ایجاد نشاط اجتماعی برای شهروندان سبب افتخار است.

نخستین روز از آخرین ماه سال قمری، آسمان محل پیوند یاس نبی حضرت فاطمه زهرا(س) و یار نبی امام علی(ع) بود که از این روز در کشور به عنوان روز بدون طلاق یاد می‌شود.

۹۸۹۱/۶۱۰۳

اخبار مرتبط