نوسازی شبکه آب روستایی باشت نیازمند ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار است

گچساران- ایرنا- رئیس اداره آب و فاضلاب روستایی باشت گفت: بازسازی شبکه آب روستایی این شهرستان نیازمند ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار است.

امین محمدی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: ۹ روستای حوزه چاه تلخ و لیراب،گوهرگان،تکیه،آبدهگاه و پشتکوه از جمله روستاهایی هستند که شبکه آب آنان نیازمند نوسازی و اصلاح است.

وی تصریح کرد:فرسوده بودن شبکه آب باعث شکستگی های مداوم و هدرروی آب می شود.

محمدی ابراز داشت: ۵۰۰ کیلومتر شبکه توزیع آب در روستاهای این شهرستان وجود دارد که ۵۰ درصد آن فرسوده است.

رئیس اداره آب و فاضلاب روستایی باشت تصریح کرد: امسال ۱۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار از محل بودجه ملی به حوزه آب روستایی این شهرستان اختصاص یافته است.

محمدی عنوان کرد: از این میزان اعتبار هشت میلیارد ریال  برای تعمیر و نگهداری شبکه آب روستایی،هشت میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برای پرداخت مطالبات پیمانکاران طرح های عمرانی بخش آب و ۲ میلیارد ریال نیز برای آبرسانی سیار در سال جاری پیش بینی شده است.

وی اضافه کرد: امسال با توجه به بارندگی های مطلوب ۱۲ روستای باشت با یک تانکر ۱۰ متر مکعبی آبرسانی سیار می شود.  

محمدی بیان کرد: طرح تصفیه خانه آب رودخانه شاه بهرام از مهمترین پروژه های عمرانی آب روستایی باشت است.

وی ادامه داد: از سال گذشته تاکنون ۸۰ میلیارد ریال اعتبار از محل بودجه بنیاد برکت و سپاه به این طرح مهم اختصاص یافته است.
وی بیان کرد: روستاهای فتح، کهسرک، شاه بهرام، تلچگاه و شادگان از مهمترین روستاهای محل اجرای این طرح هستند.  
وی اظهار داشت: بخش عمده‌ای از آب آشامیدنی مناطق روستایی این شهرستان از سفره‌های زیر زمینی و چاه‌های عمیق و نیمه عمیق تأمین می‌شود که در فصل تابستان این چشمه‌ها و چاه‌ها کم آب شده و نیاز به آب‌رسانی سیار دارند که بهره برداری از این طرح بخش عمده ای مشکلات آب آشامیدنی روستاها را برطرف می کند. 

محمدی اظهار داشت: آب روستاهای باشت از ۲۶ ایستگاه پمپاژ با ۵۵ مخزن آب تأمین می‌شود.

وی گفت: سه هزار و ۷۰۰ مشترک زیر پوشش آب و فاضلاب روستایی شهرستان باشت قرار دارند.

شهرستان باشت دارای۱۲۰ روستا است که از این تعداد ۱۱ روستا دارای جمعیتی بیش از ۵۰ خانوار و ۴۴ روستا دارای جمعیتی بیش از ۲۰ خانوار است.

۸۱۴۳/۱۶۶۲

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =