۱۲ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۲۲:۴۸
کد خبرنگار: 890
کد خبر: 83423379
۰ نفر

برچسب‌ها

ساخت و ساز  خشتی در راستای ساخت و ساز سبز است

یزد- ایرنا - رئیس کمیسیون معماری، شهرسازی و عمران شورای شهر یزد گفت: صدور مجوز ساخت و ساز با خشت در این شهر ، گام بزرگی در جهت ساخت و ساز سبز و دوست دار محیط زیست و اتفاقی مبارک در عرصه احیا معماری بومی کشور محسوب می شود.

محسن عباسی هرفته عصر شنبه در جلسه علنی شورای اسلامی شهر یزد افزود: تا پایان سال جاری پیش نویس آیین نامه ساخت و ساز با خشت توسط این مرکز تهیه می شود.

وی با بیان اینکه امیدواریم یزد طلایه دار ترویج و رونق دوباره معماری گلین در کشور باشد تصریح کرد: آمارها نشان می دهد که ۷۰ درصد آلودگی های زیست محیطی به خاطر ساخت و ساز هاست و انشاءالله با اینگونه طرح ها، امکان زیست پایدار را در شهرها را فراهم کنیم و می تواند اتفاق خوبی برای یزد باشد. 

عضو شورای اسلامی شهر یزد گفت: با حضور کارشناسان کارگروهی با دستگاههای مختلف در حوزه بافت تاریخی و معضلات آن برگزار که در این کارگروه نوع نگاه کارشناسان ما در دستگاه‌های مختلف به هم نزدیک شد  و این احساس شد که بین کارشناسان تفاوتی در حل معضلات بافت تاریخی نیست و این کارگاه تداوم خواهد داشت تا انشالله مشکلات با افکار مشترک حل شود.

 عباسی در ادامه با اشاره به پروژه میدان خان گفت: برای طراحی میدان خان بدتر از این نبود که پروژه میدان خان را اجرا کنیم که این پروژه به حال خود رها شده و ۶ ماه از نصب بنر می گذرد و پس از یک ماه از آغاز پروژه تعطیل  و زندگی مردم و کسبه مختل شده است. 

وی خاطر نشان کرد: اگر پروژه را آغاز می‌کنیم در زمان مشخص به بهره برداری برسد که مردم هم از اجرای آن پروژه رضایت داشته باشند البته این موضوع در دیگر پروژه های شهرداری هم موضوعیت دارد که پروژه تعریف می شود و پس از مدتی تعطیل  باعث رنجش مردم خواهد شد.

۲۰۸۸/ 6197

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =