تیم انتخاباتی «امنیت و عدالت» وارد کارزار تبلیغاتی شد  

کابل- ایرنا- تیم «امنیت و عدالت» به ریاست «رحمت الله نبیل» در هفتمین روز از کارزار تبلیغاتی چهارمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افغانستان» وارد میدان شد.

نبیل روز شنبه در گردهمایی انتخاباتی خود در کابل، حکومت وحدت ملی را در انجام وعده هایش ناکام خواند و سران دولت افغانستان را به مناظره دعوت کرد.

این نامزد انتخابات که ریاست امنیت ملی افغانستان را در کارنامه خود دارد، تاکید کرد که جنگ جاری در افغانستان اطلاعاتی  است و خاتمه آن نیز نیازمند اتخاذ شیوه های اطلاعاتی است.

وی افزود: تاکنون تعریف روشنی از «دوست و دشمن» نداریم و بار سنگین جنگ بر دوش نیروهای امنیتی گذاشته شده است.

نبیل همچنین سران دولت وحدت ملی را متهم کرد که از امکانات دولتی به صورت گسترده برای کارزارهای انتخاباتی استفاده می‌کنند.

وی نسبت به عواقب ورود نیروهای امنیتی در روند انتخابات هشدار داد.

نبیل افزود:  نشانه‌هایی وجود دارد که از نیروهای امنیتی استفاده سیاسی می‌‎شود. حزبی و سیاسی ساختن این نیروها، برای آینده کشور خطرناک است.

کارزارهای تبلیغاتی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری افغانستان از ششم مرداد ماه جاری آغاز و تا سوم مهرماه ادامه خواهد داشت.

تا کنون از میان ۱۸ نامزد کرسی ریاست جمهوری، «محمداشرف غنی»، رییس تیم انتخاباتی دولت‌ساز، «عبدالله عبدالله»، رییس تیم ثبات و هم‌گرایی، «عنایت‌الله حفیظ»، رییس تیم  خادمین ملت و «گلبدین حکمت‌یار»، رییس تیم انتخاباتی صلح و عدالت اسلامی،  به صورت رسمی گردهمایی های انتخاباتی خود را برگزار کردند.

برای این انتخابات ۱۱.۳ میلیارد افغانی بودجه در نظر گرفته شده است که حدود ۶.۹ میلیارد آن از سوی دولت افغانستان و ۴.۴ میلیارد دیگر آن را جامعه جهانی می پردازد.

چهارمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افغانستان، ششم مهرماه برگزار می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =