۱۲ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۴۴
کد خبرنگار: 2089
کد خبر: 83423363
۰ نفر

برچسب‌ها

سرپرست هواشناسی سمنان: ابرناکی و وزش باد در راه است

سمنان- ایرنا- سرپرست اداره کل هواشناسی استان سمنان گفت: افزایش ابر و وزش باد شدید پدیده‌های غالب استان در ۷۲ ساعت آینده است.

ایرج مصطفوی روز شنبه در گفت‌وگو با ایرنا افزود: براساس الگوهای پیش‌یابی و تصاویر ماهواره‌ای، در ۷۲ ساعت آینده در استان سمنان افزایش ابر و در ارتفاعات و نواحی شمالی مه آلودگی و بارش‌های پراکنده رگباری و در غالب نقاط به ویژه نیمه غربی و جنوبی وزش باد شدید همراه با خیزش گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.

سرپرست هواشناسی استان سمنان ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته، کمینه دمای هوای مرکز استان ۲۹ و بیشینه دمای آن ۴۰ درجه سانتیگراد بود.

وی اضافه‌کرد: در این مدت، نردین با کمینه ۱۷ درجه سانتیگراد خنک‌ترین و حسینان با حداکثر دمای ۴۶ درجه سانتیگراد، گرم‌ترین نقاط استان سمنان گزارش شد.

سرپرست اداره کل هواشناسی استان سمنان با اشاره به گزارش وضعیت هوای این استان در ۲۴ ساعت گذشته، اظهارداشت: بیشترین سرعت وزش باد در استان مربوط به گرمسار و ایوانکی با ۴۷ کیلومتر بر ساعت بود.

سامانه هواگوی ۱۳۴ آماده ارائه اطلاعات هواشناسی و پیش بینی‌های جوی سمنان در تمام اوقات شبانه روز است، اداره کل هواشناسی استان دارای ۹ ایستگاه سینوپتیک، ۱۵ ایستگاه اقلیم شناسی و ۵۰ ایستگاه باران‌سنجی در نقاط مختلف است.

۹۸۹۱/۶۱۰۳

برچسب‌ها

اخبار مرتبط