استاندار فارس: ترویج فرهنگ غدیر، حرکت در مسیر تکامل جامعه است

شیراز- ایرنا- استاندار فارس گفت: گسترش فعالیتهای بنیاد غدیر گامی در جهت کمک به پیشرفت، توسعه و تکامل جامعه و به ویژه استان فارس خواهد بود.

عنایت الله رحیمی شنبه در سومین همایش رهپویان غدیر فارس در شیراز، پرداختن به موضوع غدیر را دارای ارتباط نزدیک و معنادار با مباحث امامت و ولایت دانست و افزود: واقعه غدیر استمرار حرکت رسول مکرم اسلام(ص) و تکمیل کننده دین است.
 وی، با اشاره به همزمانی برگزاری همایش رهپویان غدیر با سالروز پیوند آسمانی حضرت امیر المومنین (ع) و حضرت فاطمه زهرا (س) تصریح کرد: بی تردید توجه به این الگوهای عالم انسانیت در همه زمان ها و مکان ها هدایتگر خواهد بود.
استاندار فارس، با اشاره به مواجهه جامعه با تلاطم های مختلف اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی افزود:  توسل به ائمه اطهار، جامعه را برای مقابله با این تلاطم ها مهیا خواهد کرد.
  رحیمی، توجه به مقوله غدیر را الگوی همیشگی مقامات والای معنوی و ارزش های ماندگار انسانی برشمرد و گفت: این الگو و اسوه برجسته می تواند رهیافت های فراوانی برای عالم اسلام و جامعه انسانی در پی داشته باشد.
وی، مشکلات و تنگناهای بنیاد غدیر را نیز یادآور شد و گفت: استفاده از ظرفیت ارزشمند خیران و نیک اندیشان استان فارس گامی در جهت رفع این مشکلات خواهد بود.
سومین همایش رهپویان غدیر فارس با هدف تبیین فلسفه غدیر با حضور ۵۰۰ نفر از اساتید حوزه و دانشگاه و ائمه جمعه و جماعات استان برگزار شد.

۶١٢٢ / ۲۰۲۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =