۱۲ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۲۲:۴۶
کد خبرنگار: 1460
کد خبر: 83423293
۰ نفر

برچسب‌ها

مراسم ارتقای شعبه بانک ملی اردکان به درجه ممتاز برگزار شد

یزد - ایرنا - مراسم ارتقای شعبه بانک ملی اردکان به درجه ممتاز با حضور نماینده مردم اردکان و عضو شورای پول و اعتبار و فرماندار این شهرستان برگزار شد.

محمدرضا تابش روز شنبه  در این آیین گفت: نقش بانک ها در توسعه کشور تعیین کننده است ‌و در تامین سرمایه به عنوان رگ حیاتی یک نظام اقتصادی بسیار نقش آفرین هستند.

وی با بیان اینکه بانک ها محمل و بستری سازنده جهت جذب و هدایت سرمایه ها برای فعالیت های اقتصادی و توسعه ای است عنوان داشت: گرچه اصلاح نظام بانکی یک ضرورت است اما این امر در شرایطی که دچار رکود و بحران اقتصادی هستیم میسر نیست و نیازمند برنامه ریزی دقیق، فراهم کردن زیرساخت ها و تامین منابع کافی داریم.
 
عضو شورای پول و اعتبار ادامه داد: با توجه به "بانک محور بودن" اقتصاد ایران، در شرایط فعلی برای تحقق رونق تولید باید توانایی عملیاتی بانک ها را افزایش دهیم.  

نماینده مردم اردکان در بخش دیگری از سخنانش عنوان داشت: استان یزد یکی از قطب های اقتصادی و صنعتی کشور محسوب می شود بنابراین باید از این مزیت در جهت ارتقا ی توان بانک ها و فراهم کردن سرمایه برای رونق تولید نیز بهره گرفت.

تابش با اشاره به اینکه از ظرفیت قانونگذاری برای افزایش توان مالی بانک ها استفاده شده است گفت: ملزم نمودن واحدهای معدنی جهت انتقال حساب ها و گردش مالی، در منطقهِ محل فعالیت یکی از این موارد است که از مسئولان استان انتظار دارم بدون اهمال نسبت به اجرای کامل قانون پیگیری های لازم را انجام دهند.

وی تصریح کرد: مدیران اجرایی و بانکی استان فارغ از ظرفیت های قانونی نیز باید با تعامل و اعمال مشوق های لازم نسبت به جذب منابع واحدهای صنعتی اقدام کنند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس اضافه کرد: علیرغم اقتصادی و صنعتی بودن استان یزد ولی متاسفانه بنا بر آخرین گزارش بانک مرکزی، پرداخت تسهیلات در بانک ها و موسسات اعتباری استان در فروردین امسال نسبت به اسفند سال گذشته،  ۵۷ میلیارد تومان کاهش نشان می دهد  و مانده کل سپرده های بانک ها و موسسات استان یزد نیز  ۱۸۱ میلیارد کاهش نشان می دهد این در حالی است که در کشور این آمار، روند افزایشی داشته است.

 نماینده اردکان تاکید نمود: این آمار نشان می دهد سیستم بانکی استان از اهداف سال رونق تولید دور می شود که باید به فوریت چاره اندیشی شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در خصوص لایحه دولت پیرامون حذف چهار صفر از پول ملی عنوان داشت: این موضوع بیشتر اقدامی مدیریتی و حسابداری محسوب می شود و برخی استدلال های هزینه ای دارد که البته به نطرم قرار نیست متغیرهای اقتصادی کشور مثل تورم و ارزش پول ملی و رونق تولید را تغییر دهد.

تابش گفت: در هر صورت به جِد پیشنهاد دولت در مجلس مورد بررسی قرار خواهد گرفت تا هر آنچه خِیر و صلاح کشور و اقتصاد راکد است شکل بگیرد.

 با ارتقای رتبه بانک ملی اردکان به درجه ممتازی که به عنوان اولین شهرستان پس از مرکز استان می باشد؛ ضمن استقلال بیشتر شعبه اردکان، توان تسهیلات بیشتری به مردم و بخش خصوصی فراهم می شود و به زودی نیز امکان تبادلات بین المللی از طریق این شعبه امکانپذیر خواهد بود.

مرکز شهرستان ۹۸ هزار نفری اردکان در ۶۰ کیلومتری شمال شهر یزد قرار دارد.

۷۵۴۴/ ۶۱۹۷

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =