۱۲ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۲۰:۰۲
کد خبرنگار: 2240
کد خبر: 83423287
۰ نفر

برچسب‌ها

مهر بی پایان بسیج سازندگی در مناطق سیل زده

کرج – ایرنا – نوروز ۹۸ امسال در حالی آغاز شد که بسیاری از استان های کشور، مهمان ناخوانده ای داشتند، مهمانی که شاید خوش قدم نبود اما با آمدنش جلوه ای از اتحاد و عشق این ملت را بار دیگر نشان داد.

به گزارش ایرنا، سیل به وقوع پیوست تعدادی از استان های کشور از جمله گلستان، لرستان، خوزستان و تعداد دیگری از استان های کشور با آن درگیر شدند، خسارت های بسیاری بر جای گذاشت و خانواده هایی را داغدار کرد.

اندوهی کشور را در برگرفته بود، میزان خسارت های ناشی از سیل بالا گزارش شده بود، اما این سیل گمان نمی کرد که به کشوری آمده که عشق حرف اول را می زند.

مسئولان نظام کمر همت بسته اند تا خسارت ها را جبران و آنها را به حداقل برسانند، در کنار این همت بسیج، سپاه ، ارتش ، تمامی دستگاه ها و مردم نیز پای کار آمدند تا بار دیگر چهره ای زیبا از اتحاد و همبستگی این ملت به نمایش گذاشته شود.

البرز معین شهرستان باوی در استان خوزستان شد، تمامی دستگاه های استانی برای یاری رساندن همدل شدند و این عزم موجب شد تا از بروز خسارت های سنگین تر جلوگیری شود.

در این میان یکی از پایگاه های مردمی که با وجود گذشت چندین ماه از وقوع سیلاب، همچنان خستگی ناپذیر پای میدان است و در حال خدمات رسانی به مردم این منطقه می باشد بسیج سازندگی است.

از زمان وقوع سیلاب، بسیج سازندگی البرز در نقاطی از جمله استان گلستان حضور و به مردم آن خدمات رسانی کرد پس از اینکه البرز معین شهرستان باوی استان خوزستان شد، تمامی همت خود را بر این گماردند تا در برطرف کردن خسارت ها نقش حداکثری داشته باشند.

گروه های جهادی البرز ابتدا به استان گلستان اعزام و اسکان موقت، موضوعات معیشتی و بخش درمانی را بر عهده گرفتند.

البرز که نشان داد همواره در تمامی مسایل پیشرو است این بار نیز با کمک استانداری، اتاق اصناف، کمیته امداد امام خمینی(ره)، هلال احمر و دیگر دستگاه های اجرایی به یاری سیل زدگان شتافت.

علی ترکاشوند رئیس بسیج سازندگی البرز در گفت وگو با ایرنا عنوان کرد: احداث و تعمیر حدود ۴۷ واحد مسکونی که مربوط به افراد تحت پوشش بود در شهرستان باوی توسط بسیج سازندگی استان در دستور کار قرار گرفت که بخش اعظمی از تعمیرات به پایان رسیده و عزم خود را جزم کرده ایم تا مابقی را نیز توسط ۳۰ گروه جهادی که تخصص ساخت و ساز دارند به پایان برسانیم.

این آمادگی نیز وجود دارد که در صورت اعلام بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نیاز به تعمیرو احداث خانه های بیشتری باشد نسبت به آن اقدام کنیم.

وی ادامه داد: برای واحدهایی که نیاز به بازسازی دارند، این آمادگی را داریم که تا پایان سال جاری همه آنها را به سرانجام برسانیم.

تا آخرین خانه ای که نیاز به تعمیر داشته باشد با اولویت افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی پای کار هستیم.

۷۴۱۴/ ۶۱۵۵

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =