۱۲ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۳۳
کد خبرنگار: 1260
کد خبر: 83423279
۰ نفر
رسانه هندی:دیپلماسی آمریکا در قبال ایران بی ثمر است

دهلی نو-ایرنا- یک شبکه خبری هند با اشاره به خروج امریکا از توافقنامه هسته ای و تحریم محمد جواد ظریف نوشت دیپلماسی تحریم آمریکا در قبال ایران بی ثمر و محکوم به شکست است .

شبکه خبری  سی جی تی ان روز شنبه اضافه کرد  آمریکا در ادامه نقض  نقض پروتکل های بین المللی و برجام اقدام به تحریم جواد ظریف دیپلمات حرفه و برجسته ایران که نقش مهمی در امضا توافقنامه هسته ای با پنج قدرت جهانی ( انگلیس، آمریکا، چین، روسیه و آلمان) داشت کرده است .

در ادامه این مطلب آمده است دولت دونالد ترامپ نمی تواند به راحتی از سد ایران عبور کند. این کشور به دنبال نابودی دیپلماسی با ایران است. اما در دراز مدت این سیاست های کوتاه نظرانه بی ثمر خواهد شد.

این شبکه خبری در ادامه اضافه کرد بسیاری معتقدند زمانی که ترامپ کاخ ریاست جمهوری آمریکا را ترک کند ایران قویتر از زمان شروع به کار دولت وی خواهد بود.

براساس گزارش شبکه خبری سی جی تی ان هند هرچند سیاست های خصمانه و تحریم های امریکا تجارت و اقتصاد ایران را تحت تاثیر قرار داده ولی این اقدامات نمی تواند ایران را متوقف کند.

این شبکه خبری تحریم علیه رئیس دستگاه دیپلماسی کشور را فاقد ارزش حقوقی دانسته و اعلام کرد این اقدامات نمی تواند ایران را به پای میز مذاکره بکشاند .

در ادامه این مطلب با اشاره به سخنان مقامات ایران در خصوص غیر قابل مذاکره بودن سیستم موشکی ایران به عنوان استراتژی بازدارندگی اضافه شده است ایران برای دفاع از خود و در واکنش به حضور آمریکا در منطقه مجبور  به توسعه موشک شده است .

این رسانه هندی تصور پیشرفت در روابط تهران و واشنگتن که عده ای پس از توافقنامه هسته ای به ان امیدوار بودند را بعید دانست و تصریح شده است تهران ه خاطر پایبندی به توافقنامه هسته ای از سوی جامعه جهانی مورد تحسین قرار گرفته است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =