۱۲ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۱۸
کد خبرنگار: 2971
کد خبر: 83423267
۰ نفر
اعتراض های مسکو وارد سومین هفته شد

مسکو – ایرنا- مخالفان به رد صلاحیت نامزدهای مستقل (مخالف دولت) انتخابات شورای شهر مسکو برای سومین شنبه پی در پی دست به تجمع در مسکو زدند.

براساس مشاهدات خبرنگار ایرنا از میدان تروبنایا در مرکز مسکو، تعدادی از معترضان تاکنون بازداشت شده اند.
برخی از رسانه های همسو با معترضان از حمله اکو مسکو اعلام کرده است که ماموران گارد ملی در حال بازبینی و کنترل مدارک هویت افراد شرکت کننده در تجمع امروز هستند.

سازمان پلیس مسکو نیز تاکنون بازداشت شش نفر از معترضان را تایید کرده است و گفته می شود لیوبوف سوبول از رهبران مخالفان در بین افراد بازداشت شده است.
قرار است اجتماع اعتراضی دیگری در میدان پوشکین برگزار شود.
سازمان پلیس مسکو قبلا هشدار داده بود که اعتراضات در پایتخت در میدان تروبنایا غیرقانونی است.
پیشتر اعلام شده بود که امروز در خیابان پراسپکت ساخاروف تظاهراتی با مجوز قانونی برگزار می شود اما این اجتماع به روز دهم ماه اوت (روز شنبه هفته آینده) موکول شد. 
  روز شنبه هفته گذشته دو اجتماع غیرقانونی در مسکو برای تجدید نظر در حذف نامزدان انتخابات شورای شهر مسکو برگزار شدو ماموران امنیتی بیش از 1300 نفر را بازداشت کردند. 
 حدود 10 روز پیش  الکسی ناوالنی برجسته ترین رهبر مخالفان پس از خروج از منزل توسط ماموران پلیس بازداشت و روانه بازداشتگاه شد و گفته شد که تا یک ماه باید در بازداشت باشد.
او دو هفته پیش در تجمع دارای مجوز در همین رابطه اعلام کرده بود که اگر مشکل رد صلاحیت شده ها حل نشود، معترضان هر شنبه دست به اعتراض خواهند زد.
پیشتر والنتین گوربونوف رئیس کمیسیون انتخابات مسکو در جمع بندی نتایج مرحله اول کارزار انتخابات مجلس محلی مسکو اعلام کرد که ۲۳۳ نامزد در انتخابات ثبت شده اند که ۱۷۱ نفر نمایندگان احزاب و ۶۲ نفر نامزد مستقل بودند و ۵۷ نفر نیز رد شدند.
انتخابات مجلس محلی مسکو به نام موس گور دوماً روز هشتم ماه سپتامبر (۱۷ شهریور ماه) برگزار می شود و ساکنان هر منطقه مسکو در مجموع ۴۵ نماینده این مجلس قانونگذاری را انتخاب می کنند.

برخی از معترضان مدعی هستند که ماموران امنیتی ماسک زده اند تا در شبکه های اجتماعی به سوژه تبدیل نشوند.

پیشتر معترضان در ویکنتاکته شبکه اجتماعی محبوب روس ها تهدید کرده بودند که محل زندگی و مشخصات مامورانی که مانع تجمع آنها می شوند را در اینترنت منتشر خواهند کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =