مراکز جامع بیماران خاص دانشگاه‌های علوم پزشکی در اولویت حمایت هستند

تهران-ایرنا- معاون مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های معاونت درمان وزارت بهداشت گفت: مراکز جامع بیماران خاص دانشگاه‌ها در اولویت حمایت وزارت بهداشت هستند و این مراکز موظفند خدمات مشاوره پزشکی، دارویی، توانبخشی و دندانپزشکی به بیماران ارائه دهند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، جمشید کرمانچی گفت: دانشگاه های علوم پزشکی موظفند با درک شرایط بیماران خاص و صعب العلاج، برنامه های جامعی برای ارائه خدمات به این بیماران در نظر گیرند و نظارت دقیقی بر کیفیت ارائه خدمات داشته باشند.

وی افزود: سامانه ثبت بیماران خاص دانشگاه‌ها باید به صورت پیوسته تکمیل و به روز رسانی شود چرا که حمایت از بیماران از طریق این سامانه‌ها انجام خواهد شد.

کرمانچی با اشاره به اهمیت ارائه خدمات به صورت الکترونیک تاکید کرد: دانشگاه‌ها باید برای تکمیل خدمات به بیماران خاص  و صعب العلاج، استقرار چرخه الکترونیک خدمات را در دستور کار قرار دهند.

وی در خصوص تامین دستگاه‌های دیالیز مورد نیاز دانشگاه ها نیز گفت: به دانشگاه‌ها بر اساس نیاز و تعداد بیماران دستگاه‌های دیالیز تعلق خواهد گرفت.

معاون مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌ها ادامه داد: کارنامه سه ماهه عملکرد دانشگاه‌های علوم پزشکی در این زمینه تدوین شده است تا نقاط ضعف و قوت دانشگاه‌ها شناخته شود. این کارنامه‌ها برای ارزیابی نحوه عملکرد دانشگاه‌ها و دریافت تسهیلات ملاک خواهد بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =