تحریم ظریف پوشالی بودن ادعای مذاکره نظام سلطه را نشان داد

تهران- ایرنا- کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین با صدور بیانیه ای تاکید کرد: تحریم وزیر امور خارجه موید ضعف و درماندگی سردمداران نظام سلطه بوده و نشان داد ادعای دروغین استکبار جهانی و همفکران و اذناب منطقه ای شان در دعوت به نشستن پای میز مذاکره تا چه حد پوشالی و توخالی بوده است.

در این بیانیه که امروز-شنبه- در اختیار ایرنا قرار گرفت، آمده است: ظلم، فشار، تهدید و تحریم بر نظام مقدس جمهوری اسلامی و مردم بصیر، متمدن و حق طلب ایران اسلامی در طول چهار دهه هر روز بیشتر از قبل افزایش یافته و شکل تازه ای به خود گرفته است.

کمیته حمایت از انقلاب اسلامی فلسطین نهاد ریاست جمهوری در این بیانیه تصریح کرد: دشمنان که توان رویایی با اقتدار نظام مقدس در عرصه های مختلف بخصوص دیپلماسی و نظامی و همراهی ملت همیشه در صحنه را نداشته، ناچار به اقداماتی کودکانه و مفتضحانه همچون تحریم جناب آقای دکتر محمد جواد ظریف وزیر امورخارجه میهن عزیز اسلامی روی آوردند که این امر انتقاد صحیح بسیاری از مقامات کشورهای آزادیخواه را برانگیخت و به طور قطع و یقین فهم ناصواب سیاسی و فعالیت در عرصه دیپلماسی جهانی را زیر سوال برده و موید ضعف و درماندگی سردمداران نظام سلطه بوده و نشان داد ادعای دروغین استکبار جهانی و همفکران و اذناب منطقه ای شان در دعوت به نشستن پای میز مذاکره تا چه حد پوشالی و توخالی بوده است.

در این بیانیه مطرح شده است: یکی از اصولی ترین سیاست خاورمیانه ای آمریکا براساس "منافع و حفظ امنیت اسرائیل" تعریف شده است، بنابراین تمامی اقدامات ایالات متحده و مزدوران غربی و شرقی‌شان در منطقه برای حفظ "امنیت" و "بقاء" اسرائیل اجراء می‌شود و واضح‌تر اینکه این اندیشه خبیث و خفت آور با سیاست‌های کلی نظام و مثلث مبنایی، ذیل" حکمت، مصلحت و عزت" نظام مقدس که اسرائیل را غده سرطانی و غاصب سرزمین‌های فلسطینیان و تهدیدی برای جهان و دشمن درجه یک ملت‌ها می داند، در تضاد کامل است.

کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین – نهاد ریاست جمهوری با تاکید بر لزوم حفظ اعتماد ملی جهت مقابله با حیله های پلید دشمن، اقدام وزارت خزانه داری آمریکا در قرار دادن نام محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران  در فهرست تحریم ها را محکوم و تاکید کرد: این ترفندها هرگز نمی‌تواند در تحقق آرمان‌های نظام مقدس و کارشکنی دیپلماسی، جهت محدود کردن مسئولان و سفیران صلح جهانی تاثیری داشته و  رجای واثق داریم به فضل خدای رحمان و با رهنمودهای حکیمانه و داهیانه مقام معظم رهبری، همه این خدعه‌ها و نیرنگ های استکبار جهانی و همفکران مرعوبشان باطل خواهد شد.

بامداد دهم مردادماه، وزارت خزانه داری آمریکا «محمدجواد ظریف» وزیر امورخارجه ایران را در فهرست تحریم های ایالات متحده آمریکا قرار داد. اقدامی که از همان نیمه های شب به وقت تهران با واکنش های گسترده داخلی و خارجی مواجه شد. محکومیت این اقدام غیرقانونی و غیرحقوقی دولت آمریکا، نقطه مشترک تمام اظهارنظرها در این زمینه بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =