۱۲۰ میلیون تومان برای ساماندهی گلزار شهدای گلپایگان اختصاص یافت

اصفهان- ایرنا- بخشدار مرکزی گلپایگان گفت:۱۲۰ میلیون تومان اعتبار تملک دارایی سرمایه ای استانی، امسال برای ساماندهی تعدادی از گلزارهای شهدای شهر و روستاهای شهرستان گلپایگان در نظر گرفته شده است.

مهدی سرلک روز شنبه در جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در سالن اجتماعات فرمانداری گلپایگان افزود: طبق تفاهمنامه منعقد شده بین بنیاد شهید و امور ایثارگران و سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، ساماندهی گلزار شهدا با مشارکت این نهاد در تامین مصالح مورد نیاز و اجرای آن توسط شهرداری ها و دهیاری ها، از طریق این اعتبار انجام می شود.

رییس بنیاد شهید و امورایثارگران گلپایگان نیز با اشاره به اینکه این شهرستان در انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس۳۷۳ شهید،۵۶ آزاده و ۸۴۸ جانباز تقدیم اسلام کرده است، گفت: شهیدان این شهرستان در ۳۳ گلزار در سه شهر و روستاهای این شهرستان مدفون هستند.

خالق محمد شریفی اضافه کرد: بجز یک گلزار بقیه گلزارهای شهرستان گلپایگان در سال های گذشته ساماندهی شده اما تعدادی از آنها نیاز به مرمت دارد و انتظار می رود.

وی خاطرنشان کرد: با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، بخش زیادی از تصاویر شهیدان گلپایگان در نقاط مختلف سه شهر، روستاها و سردرِ منازل شهیدان با همکاری شهرداری ها و دهیارهای  شهرستان نصب شده و بقیه نیز در دست اقدام است.

رییس بنیاد شهید و امورایثارگران گلپایگان با اشاره به ۲۶ مرداد سالروز ورود آزادگان به میهن گفت: برگزاری اردوی یکروزه با حضور آزادگان و خانواده های آنان، شب شعر و بیان خاطره، تجلیل و دیدار با خانواده آزادگان و دیگر برنامه ها با مشارکت اعضای شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت این شهرستان برای این مناسبت پیش بینی شده است.

شهرستان گلپایگان در۱۸۰ کیلومتری شمال غرب اصفهان قرار دارد.

۶۰۲۷/۷۱۳۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =