ترویج تغذیه کودک با شیر مادر مسئولیت اجتماعی است

کرج - ایرنا - مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری البرز با اشاره به اهمیت شیر مادر در سلامت کودکان گفت: ترویج تغذیه کودک با شیر مادر مسئولیت اجتماعی است.

به گزارش ایرنا، مریم اسماعیلی فرد  روز شنبه در همایش روز جهانی شیر مادر در کرج  بیان داشت : پرورش و رشد نیروی انسانی سالم یکی از شاخص های مهم در توسعه کشورها محسوب می شود و می تواند در بالا بردن سطح شاخص های توسعه ای موثر باشد.
وی  ادامه داد : مادر بودن فقط غریزی نبوده بلکه نیاز به آموزش دارد چرا که رشد و پرورش کودکان امروز برای ساختن فردای ایران اسلامی مقوله ای بسیار مهم است که باید با درک مسئولیت اجتماعی به منصه ظهور و بروز برسد.
این مسئول با بیان اینکه علاوه بر مادر، حمایت پدر خانواده نیز در رشد و اعتلای روحی، روانی و جسمی کودکان بسیار مهم است، خاطر نشان کرد: به همان اندازه که نقش مادران در ترویج فرهنگ تغذیه  با شیر مادر مهم است نقش پدر خانواده نیز در فراهم کردن شرایط لازم به منظور رشد و پرورش جسمی، روحی و روانی کودک و حمایت از مادر بسیار حائز اهمیت است.
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری البرزگفت: اکنون بخش دولتی با رعایت قوانین موجود در خصوص دوران بارداری و زمان های شیردهی بستر لازم را برای آرامش خاطر مادران شاغل فراهم کرده است .

وی افزود: از بخش  خصوصی نیز انتظار می رود با رعایت موارد قانونی در این زمینه علاوه بر پذیرش مسئولیت اجتماعی خود، این امکان را برای مادران شاغل فراهم کنند که بتوانند با آرامش خاطر و فراغ بال به وظیفه مادری خود در قبال آینده سازان کشور بپردازند.
انتظار می رود شهرداریها نیز با ایجاد اتاق های مادر و کودک در اماکن عمومی پرتردد به ترویج تغذیه با شیر مادر کمک نمایند.

۷۴۱۰/ ۶۱۵۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =