۱۲ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۱۹
کد خبرنگار: 1014
کد خبر: 83423146
۰ نفر

برچسب‌ها

طرح‌های تحقیقاتی موسسه رازی مبتنی بر اولویت‌بندی است

کرج – ایرنا - رئیس موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی با اشاره به اهمیت تحقیقات کاربردی گفت: طرح‌های تحقیقاتی این موسسه مبتنی بر برنامه راهبردی اولویت بندی شده است.

 به گزارش روز شنبه ایرنا از  روابط عمومی موسسه رازی، دکتر علی اسحاقی در نشست برنامه ریزی طرح های تحقیقاتی دامپزشکی که با حضور محققان مراکز تحقیقاتی استانی در سالن زنده یاد دکتر کاوه برگزار شد، بر لزوم استمرار و تداوم ارتباط محققان با آزمایشگاه های موسسه رازی با هدف پیشبرد و پیشرفت طرح‌های تحقیقاتی تاکید کرد.

وی تولید و تحقیق به ویژه تحقیقات دامپزشکی در حوزه بیماری ها را اولویت های موسسه رازی برشمرد و اظهار داشت: تمام فعالیت های تحقیقاتی موسسه رازی چه با هدف توسعه فرآورده های جدید و یا ارتقای کیفی فرآورده های جاری، مبتنی بر برنامه استراتژیک این مجموعه اولویت بندی شده است.

رئیس موسسه رازی، با تاکید بر اینکه پذیرش مسئولیت طرح از سوی محققان به معنای متخصص بودن فرد در آن مسئولیت است، تصریح کرد: تخصص و علم فرد متقاضی مبنای پذیرش طرح در کمیته های علمی و فنی موسسه رازی است و تخصص نباید زیر سایه پول قرار بگیرد زیرا تمام طرح ها با هدف رفع نیازهای دامپزشکی کشور برنامه ریزی می شود.

اولویت طرح های تحقیقاتی دامپزشکی موسسه رازی به محققان مراکز استانی اعلام شد

همچنین در نشست برنامه ریزی طرح های تحقیقاتی دامپزشکی که با حضور ۱۵ تن از محققان مراکز تحقیقاتی استانی برگزار شد،  تقسیم وظایف تحقیقات کاربردی به ویژه تحقیقات دامپزشکی انجام شد.

 معاون تحقیقات و فناوری موسسه رازی در این نشست با بیان اینکه رویکرد تحقیقاتی جدید موسسه، سفارش محور و بر مبنای اولویت های تعیین شده در شورای تحقیقات موسسه رازی است، گفت: در این رویکرد، نیازهای کلان دامپزشکی کشور در قالب طرح های کلان و پروژه های زیرمجموعه تعریف خواهد شد.

مجتبی محرمی، تایید اعتبار علمی طرح را لازمه تصویب طرح ها در کمیته های علمی و فنی اعلام و تصریح کرد: انتخاب طرح از سوی محقق و ارجاع طرح ها به کمیته های علمی – فنی موسسه به معنای تایید قطعی طرح مذکور نیست و ممکن است طرحی ارسال شود اما به تصویب کمیته نرسد.

 وی با بیان اینکه طرح هایی که از سوی محققان و با توجه به حوزه علاقه مندی آنها ارسال می شود باید در چارچوب اولویت های تعیین شده موسسه رازی باشد، یادآور شد: اولویت ها قابل بهینه سازی است و می توان آنها را دقیق تر و جزئی تر بررسی کرد.

معاون تحقیقات و فناوری موسسه رازی، پرهیز از پراکنده کاری محققان را ضروری دانست و بر ارتباط مستمر و مداوم محققان دارای طرح مصوب با آزمایشگاه های موسسه رازی تاکید کرد.

در این نشست،پس از اعلام اولویت های تحقیقات دامپزشکی موسسه رازی، دغدغه ها و موضوعات مرتبط مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.

موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی از سال ۱۳۰۳ تاکنون در منطقه حصارک کرج فعالیت می کند.

۶۱۵۶/ ۶۱۵۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =