۱۲ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۰۰
کد خبرنگار: 1215
کد خبر: 83423143
۰ نفر
توضیح سرکنسولی ایران در کربلا درباره یک پوستر

بغداد – ایرنا – سرکنسولی جمهوری اسلامی ایران در شهر مقدس کربلا روز شنبه هرگونه ارتباط خود را با یک پوستر نصب شده بر روی دیوارهای خارجی این کنسولگری تکذیب و انتشار مجازی آن را در راستای فتنه انگیزی عنوان کرد.

سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در شهر مقدس کربلای معلا با انتشار بیانیه ای که نسخه ای از آن در اختیار ایرنا قرار گرفته افزوده است که از نصب این پوستر توسط افراد ناشناس بر دیوار خارجی کنسولگری شگفت زده شده و به محض مشاهده، آن را برداشته و هرگونه ارتباط خود را با این پوستر نفی می کند.

کارکنان کنسولگری و اهالی کربلا دیروز جمعه در کمال تعجب شاهد نصب یک پوستر ناشناس بودند که بر روی آن تصاویری از مقام معظم رهبری و آیت الله سیستانی مرجع عالی دینی عراق نقش بسته بود و نسبت به حوادث بحث برانگیز اخیر در ورزشگاه بین المللی کربلا موضع گیری شده بود.

این پوستر که فاقد هرگونه نام و نشانی است به گونه ای القاء شده که گویی کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در کربلا قصد بهره برداری سیاسی از حوادث ورزشگاه بین المللی کربلا دارد و درصدد تحریک اهالی کربلا است.

گزارش خبرنگار ایرنا حاکی است که مشابه این پوستر در چندین نقطه دیگر شهر کربلا نیز نصب شده است. 

ورزشگاه بین المللی کربلا به مناسبت میزبانی بازی های فوتبال قهرمانی غرب آسیا، چند روز قبل در مراسم افتتاحیه شاهد برنامه های آواز و نوازندگی بود که این امر با واکنش های منفی گسترده ای در بین علماء و فضلای حوزه نجف، جریان های سیاسی و افکار عمومی عراق مواجه شد.

معترضین به برنامه های افتتاحیه بازی های غرب آسیا گفتند که قداست شهر کربلا مراعات نشده و به آن توهین شده است که متعاقب آن فدراسیون فوتبال عراق به خاطر این امر عذرخواهی و بر عدم تکرار آن تاکید کرد.

ساعاتی بعد از نصب پوستر بر روی دیوار خارجی کنسولگری ایران در کربلا، به سرعت تصاویری از آن در شبکه های اجتماعی منتشر شد و متعاقب آن با واکنش های مثبت و منفی کاربران عراقی مواجه شد.  

کنسولگری کربلا در بیانیه اش تاکید کرده است که این کنسولگری بر قداست شهر کربلا تاکید دارد اما در عین حال خود را در کنار مواضع اتخاذ شده از طرف شورای استان و استانداری کربلا می داند.

این بیانیه خاطرنشان ساخته است که انتشار سریع این پوستر در شبکه های اجتماعی تلاش شکست خورده ای برای فتنه انگیزی بین کنسولگری و اهالی کربلا بوده و مردم آگاه بازیچه اینگونه مسائل قرار نمی گیرند./

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =