۴۲۵ کمک‌هزینه ازدواج به نیازمندان در آذربایجان‌غربی پرداخت شد

ارومیه – ایرنا- مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) آذربایجان‌غربی گفت: امسال به ۴۲۵ مددجوی تحت حمایت این نهاد کمک‌ هزینه ازدواج پرداخت شده‌است.

عزیز سهندی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برای این تعداد مددجو ۱۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال تسهیلات پرداخت شده است.

وی اظهار داشت:  میزان کمک هزینه ازدواج پرداخت شده در چهار ماهه نخست امسال به مددجویان نسبت به زمان مشابه سال گذشته، پنج درصد افزایش یافته است.

وی اضافه کرد: بیشترین تعداد مددجویانی که کمک هزینه ازدواج را در آذربایجان‌غربی دریافت کردند مربوط به شهر ارومیه هستند که شامل ۹۲ نفر از کل مددجویان استان است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره)   آذربایجان‌غربی گفت: برای این تعداد مددجوی ارومیه ای ۲ میلیارد و ۶۶۰ میلیون ریال کمک‌هزینه ازدواج پرداخت شده است.

وی ادامه داد: همچنین برای تشویق زنان مطلقه به ازدواج مجدد تا سقف ۶۰ میلیون ریال کمک هزینه ازدواج پرداخت می‌شود و علاوه بر آن، کمک به ایجاد اشتغال همسر بیکار مددجو و پرداخت وام‌های قرض‌الحسنه از مشوق‌های کمیته امداد آذربایجان‌غربی برای ازدواج مجدد آنان است.

وی بیان کرد: از مجموع ۲ هزار و ۵۸۰ ازدواج ثبت شده در سال گذشته تنها ۳۰ فقره منجر به طلاق شده که در مقایسه با آمار کشوری، طلاق در بین مددجویان آذربایجان‌غربی تنها یک درصد  از ازدواج‌ها را شامل می شود.

سهندی افزود: کمیته امداد آذربایجان غربی برای کاهش طلاق در بین مددجویان استان به آنها مشاوره های پیش از ازدواج می دهد که این مشاوره‌ها رایگان بوده و امسال به ۴۲۵ زوج مددجو ارائه شده است.

پرداخت کمک‌هزینه ازدواج به زوج‌های جوان نیازمند تحت حمایت از سرفصل‌های حمایتی مهم این نهاد در حوزه حمایت‌های اجتماعی و کمک به ترویج ازدواج آسان در جامعه است.

کمیته امداد امام خمینی (ره) از اسفند ماه سال ۱۳۵۷ فعالیت خود را با فرمان حضرت امام خمینی (ره) آغاز کرد و حدود ۴۰ سال از آغاز فعالیت این نهاد می‌گذرد.

کمک به خانواده‌های نیازمند از طریق پرداخت مستمری، کمک هزینه‌های جهیزیه، تحصیل در مدرسه و دانشگاه، ازدواج، درمان و اشتغال از جمله فعالیت‌های این نهاد به شمار می‌رود.

۸۱۳۷/۲۰۹۳

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =