آغاز مرحله جدید طرح تحول سلامت و حمایت دولت از ظرفیت بازارچه‌های مرزی

استان‌ها - ایرنا - آغاز مرحله جدید طرح نظام سلامت، پایان کار ساخت ۱۱ بیمارستان در کشور، حمایت دولت از فعالیت بازارچه‌های مرزی، نادیده گرفتن برجام جفا در حق ملت است، تاکید وزیر صنعت بر پیگیری فعالان حوزه فرش برای تامین مواد اولیه این دست‌آفرینه، صدور نخستین محموله بنزین از پالایشگاه ستاره خلیج فارس و کاهش ۷۵ درصدی بیماری‌های مشترک دام و انسان در سال جاری از جمله مهمترین رخدادهای خبری سایت سراسری استان‌های ایرنا در ۲۴ ساعت گذشته است.

سایت سراسری استان‌های ایرنا به عنوان ویترین ۳۱ سایت استانی خبرگزاری جمهوری اسلامی روزانه به طور میانگین محل انتشار حدود ۲۰۰ فرآورده خبری شامل خبر، گزارش، مصاحبه، میزگرد خبری، یادداشت، بسته تصویری و تحلیل است که هر روز عصر به منظور  بهره‌برداری و آگاهی بیشتر مخاطبان در قالب «بسته خبری » چکیده مهمترین رویدادهای استان‌ها منتشر می شود:

مرحله جدید طرح تحول نظام سلامت در راه است

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در استان کرمانشاه از اجرای مرحله جدید طرح تحول نظام سلامت در کشور خبر داد و گفت: این مرحله با سه رویکرد تقدم پیشگیری بر درمان، تقدم درمان سرپایی بر بستری و توسعه زیرساخت ها به ویژه در مناطق کم برخوردار و مرزی اجرا می شود.

دکتر سعید نمکی در آیین بهره برداری از بیمارستان جدید پاوه با تاکید بر اینکه برای توسعه عدالت در بخش سلامت باید در مناطق کم برخوردار و مرزی اقدام به سرمایه گذاری کنیم که افتتاح بیمارستان شهر مرزی پاوه در این راستا است، افزود: در دولت روحانی در حوزه توسعه زیرساخت‌های نظام سلامت، رسیدگی به بیماران خاص و کاهش پرداخت از جیب مردم کارهای بزرگی انجام شده است که قابل قدردانی است.

ساخت ۱۱ بیمارستان در کشور تمام شده است

محمدجعفر علیزاده معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان مجری ساختمان‌های دولتی نیز آیین بهره برداری از بیارستان پاوه گفت: اکنون ساخت ۱۱ بیمارستان در کشور به مراحل نهایی رسیده که غیر از بیمارستان پاوه، سه بیمارستان دیگر آماده بهره برداری است.

برای ساخت تجهیز بیمارستان پاوه در غرب استان کرمانشاه ۶۵ میلیارد تومان در مجموع هزینه شده است.
تاکید بر حمایت دولت از رونق بازارچه‌های مرزی
حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس جمهوری  که به بیرجند سفر کرده است، در حاشیه بازدید از مرز ماهیرود گفت: دولت استفاده از ظرفیت مرز و رونق بازارچه‌های مرزی، مناطق ویژه اقتصادی و مناطق آزاد را به عنوان یکی از سیاست‌های بخش اقتصادی در دستور کار خود دارد.
وی تاکید کرد: از نظر دولت داشتن مرز یک امتیاز و فرصت است اما چگونگی و نحوه استفاده از آن طبق برنامه‌ریزی‌هایی که باید انجام شود، خیلی تعیین کننده است.

نادیده گرفتن برجام جفا به مردم است

معاون رئیس جمهوری در امور مجلس همچنین با تاکید بر اینکه برجام کماکان کارکرد خود را دارد و نادیده گرفتن آن جفا در حق مردم است گفت: نگاهی که در گذشته در سطوح بین‌المللی به ایران بود با امروز متفاوت و جمهوری اسلامی اکنون از عزت برخوردار است.

حسینعلی امیری در نشست شورای مبادلات مرزی و کارگروه توسعه صادرات استان خراسان جنوبی افزود: نادیده گرفتن آثار برجام، جفا در حق مردم، تیم مذاکره کننده، رئیس جمهوری و مقام معظم رهبری است چرا که مقاومت مردم، هدایت‌های معظم‌له، درایت رئیس جمهوری، مهارت تیم مذاکره کننده همه در مسیر اعتلا و عزت نظام جمهوری اسلامی بوده است.

تاکید وزیر صنعت بر پیگیری فعالان حوزه فرش برای تامین مواد اولیه

وزیر صنعت، معدن و تجارت که به تبریز سفر کرده است گفت: بازرگانان و فعالان حوزه فرش از ظرفیت واردات کالا در برابر صادرات برای تامین مواد اولیه این بخش بهره ببرند.

رضا رحمانی در حاشیه بازدید از نمایشگاه بین‌المللی فرش دستباف تبریز در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به مشکلات مربوط به تامین مواد اولیه فرش، افزود: انجمن‌های تخصصی مرتبط با حوزه فرش در زمینه تامین مواد اولیه این صنعت حساسیت و پیگیری بیشتری داشته باشند.

 آتش سوزی در هتل آسمان شیراز
هتل در حال ساخت آسمان شیراز، حوالی ظهر امروز به دلیل انباشت بیش از ۲ هزار تشک در کنار مواد اشتعال زا در زیرزمین آن دچار آتش سوزی شد.
سرانجام ماموران آتش نشانی با تخلیه اطراف هتل و از سرایت آتش به اطراف جلوگیری کرده و آن را خاموش کردند.
هتل در حال احداث آسمان شیراز به دلیل ارتفاع بیش از حد آن به سدی مقابل ثبت جهانی میراث کریم خان زند در شیراز تبدیل شده است.
دستگیری عنصر فعال فرقه بهائیت

امروز یکی از سرپل‌های مرتبط با شبکه‌های ضد انقلاب که در راستای تحریم‌های ناعادلانه علیه ملت ایران در استان های البرز و خراسان جنوبی فعالیت می‌ کرد، با تلاش سربازان گمنام امام زمان (عج) در بیرجند دستگیر شد.
طبق اطلاعات اولیه وی از عناصر شاخص فرقه صهیونیستی بهائیت است.
تا به امروز چند تن از اعضای این فرقه در ارتباط با کارشکنی در بازار ارز، احتکار کالا، حمل و فروش سلاح و اقدامات تخریبی از این‌ دست در مناطق مختلف کشور دستگیر شده‌اند.

نخستین محموله بنزین پالایشگاه خلیج فارس صادر شد
امروز مدیرعامل شرکت نفت ستاره خلیج فارس خبر داد که نخستین محموله‌ صادراتی بنزین این پالایشگاه روانه یکی از کشورهای همسایه شده است.
وی فروش نخستین محموله‌ی صادراتی بنزین ایران را موفقیت‌آمیز عنوان کرد و گفت: این محموله ۲۰ دلار به ازای هر بشکه گران‌تر از نرخ نشریه «پلتس» به فروش رفت که نشان ‌دهنده‌ عملکرد صحیح در ورود به بازارهای جهانی است.

اسلام آوردن هفت نفر در حرم رضوی(ع)

این افراد شامل یک مرد از روسیه، یک زن از تایلند، یک زن از سوئد، یک مرد از هندوستان، یک مرد از کانادا، یک زن از افغانستان و یک مرد از ژاپن می شوند.

سید محمد جواد هاشمی نژاد، مدیر امور زائران غیرایرانی آستان قدس رضوی گفت: این افراد در آیینی با مراجعه حضوری به مدیریت امور زائران و به زبان آوردن شهادتین مسلمان شدند.

طرح کنترل بیماری نیوکاسل در پرندگان
در هفته های اخیر که قیمت مرغ در بازار مصرف رو به افزایش نهاده، فعالان صنعت پرندگان شیوع بیماری نیوکاسل را عامل افزایش تلفات و به دنبال آن کاهش تولید مرغ عنوان کرده اند؛ از این رو امروز رئیس سازمان دامپزشکی که به سمنان رفته بود، اعلام کرد: امسال برنامه ملی کنترل بیماری نیوکاسل در پرندگان برای نخستین بار در کشور به منظور پیشگیری و کنترل آن اجرایی می‌شود.
علیرضا رفیعی پور گفت: برنامه ملی برای کنترل تب برفکی در دام نیز امسال برای نخستین بار در کشور بعد از ابلاغ اجرایی می‌شود.

کاهش ۷۵ درصدی شیوع بیماری‌های دامی

رئیس سازمان دامپزشکی همچنین در سمنان گفت: سال ۹۸ تاکنون شیوع بیماری‌ها از جمله مشترک بین دام و انسان ۳۵ تا ۷۵ درصد در همسنجی با سال گذشته کاهش یافته است.

رفیعی پور اظهار کرد: با برنامه‌های نظارتی و کنترلی سازمان دامپزشکی و همکاری بهره‌برداران، شیوع بیماری‌های راهبردی و غیرراهبردی دامی سال گذشته نسبت به سال ۹۶ نیز با کاهش چشمگیر همراه بود.

جمع آوری کودکان خیابانی مغایر کنوانسیون حقوق بشر نیست
استاندار تهران گفت: طرح جمع‌آوری کودکان خیابانی هیچ مغایرتی با کنوانسیون حقوق بشر ندارد و شرایط این کودکان با اصول همان کنوانسیون مغایر است.
به گفته انوشیروان محسنی بندپی، طرح جمع‌آوری کودکان خیابانی به علت تبعاتی که حضور آنان برای حفظ مسائل امنیتی و سلامتی دارد، باید اجرا شود.
استانداری تهران از اواخر پارسال طرح جمع آوری کودکان خیابانی را کلید زد اما مدیرکل بهزیستی استان تهران ۲۶ تیر امسال اعلام کرد که نبود مکان و زیرساخت های لازم باعث شد تا طرح ساماندهی کودکان کار پایتخت به صورت موقت متوقف شود.
فرمانداری تهران تعداد کودکان خیابانی جمع آوری شده را بیش از ۲۸۰ نفر اعلام کرد که ۸۰ درصد آنان تبعه هستند و به گفته استاندار تهران، باندهای قاچاق کودک از هرات و کابل شکل گرفته است.

شنبه پرحادثه
امروز شنبه پرحادثه ای  برای هموطنان رقم خورد؛ از بوشهر خبر رسید به علت انحراف به چپ یک دستگاه خودرو پژو پارس و برخورد آن با سمند سه نفر کشته و سه نفر دیگر مصدوم شدند.
عصر دیروز نیز موتور اتوبوس حامل ۴۰ دانشجوی دختر که در مسیر برگشت از اردوی مشهد به لارستان فارس در حرکت بود، حوالی شهرستان تفت استان یزد دچار آتش سوزی شد؛ این حادثه ۹ مصدوم داشت و علت وقوع حادثه توسط کارشناسان پلیس راه در حال بررسی است.
در استان قزوین نیز سقوط خودرو به دره‌ای در الموت، سه کشته داشت.
در تهران نیز به علت آتش‌سوزی در قهوه خانه‌ای سنتی حوالی بلوار کشاورز که بامداد شنبه رخ داد، چهار نفر شامل سه مرد و یک زن کشته شدند.

گزارش‌های مهم استان‌ها
امروز مرکز سنندج در گزارشی با عنوان «با هم بمانیم» به بررسی وضعیت آمار ازدواج و طلاق به ویژه در بین جوانان پرداخته است.
مرکز گرگان نیز در گزارش خود با تیتر «شمارش معکوس برای عمر خلیج گرگان» نسبت به عواقب زیست محیطی آن رویداد، هشدار داده است.
«یک بام و دو هوای معضل آب در کرمان» عنوان گزارش دفتر کرمان است که مشکلات تامین آب این استان کویری را ترسیم کرده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =