سهم ایران در بازار پیام تصویری جهان افزایش می یابد

تهران- ایرنا- براساس تفاهمنامه‌ بین سازمان‌های امور سینمایی و سمعی بصری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و توسعه تجارت ایران با حضور حسین انتظامی و محمد رضا مودودی، سهم ایران در بازار پیام تصویری جهان افزایش می یابد.

به گزارش روز شنبه روابط عمومی سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، این تفاهم نامه در راستای بهره گیری از ظرفیت های قانونی سازمان توسعه تجارت ایران و به منظور تنوع بخشی به ترکیب سبد صادرات غیرنفتی کشور و تقویت رقابت پذیری، تضمین و تقویت برند ملی ایران در پناه معرفی صیانت از تعالی فرهنگ در تاریخ تمدن و هویت دینی و ملی و افزایش سهم در بازار پیام تصویری جهان منعقد شده است.

در موضوع این تفاهم، همکاری مشترک در جهت تجاری سازی محصولات سمعی و بصری تولید داخل، گسترش ارتباطات، مبادلات و عرضه محصولات فرهنگی و تجاری خدمات و آثار سینمایی و تصویری ایران در جهان بر اساس ضوابط و قوانین و حدود اختیارات طرفین و همچنین تشویق و حمایت از صادرات محصولات در قالب بسته حمایت از توسعه صادرات غیرنفتی قید شده است.

در این نشست «محمود اسکندری» مدیرکل دفترتوسعه صادرات خدمات و محصولات دانش بنیان سازمان توسعه تجارت ایران، و «محمد ولی» رییس میز صنایع خلاق و نوآورانه و دبیر اجرایی نخستین جشنواره تصویرصادرات صنایع خلاق نیز حضور داشتند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =