‌عوارض فضای مجازی نباید مانع بهره‌گیری از ظرفیت‌های ارزشمند آن شود

تهران – ایرنا – مدیر عامل خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) با بیان اینکه وجود برخی عوارض نباید مانع استفاده از فضای مجازی شود، گفت: در فضای مجازی، امکانات و تسهیلات گسترده‌ای وجود داشته و سرعت انتقال اطلاعات افزایش می‌یابد.

«سید ضیاء هاشمی» امروز (شنبه) در دیدار «حجت‌الله صیدی» مدیرعامل بانک صادرات که در خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) برگزار شد، با اشاره به مزایا و معایب فضای مجازی گفت: گسترش فضای مجازی، یک دوره جدید در زندگی اجتماعی به شمار می‌رود که دارای مزایای مهمی است و البته عوارضی هم دارد.
مدیرعامل ایرنا با تشبیه ورود به دوران فضای مجازی به زندگی در شهر، افزود: اگرچه زندگی در شهرها به دلیل شناخت کمتر مردم از یکدیگر دارای عوارضی است، اما فرصت‌ها و مزایای گسترده‌ای را نیز پیش روی مردم قرار داده است که در محیط روستایی وجود نداشت.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه در جنگ رسانه‌ای و اقتصادی با دشمنان قرار داریم، گفت: در چنین شرایطی، انتقال درست و واقعی اطلاعات اقتصادی به مدیریت بهتر امور کمک می‌کند.
هاشمی با اشاره به تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه کشورمان گفت: انتقال درست اطلاعات اقتصادی در چنین شرایطی که جنگ اقتصادی و رسانه‌ای گسترش یافته است، به مدیریت بهتر امور کمک می‌کند.
مدیرعامل ایرنا  با یادآوری سابقه 85 ساله ایرنا، اظهار داشت: برای موفقیت در مبارزه اقتصادی و رسانه‌ای با دشمنان نیاز به همدلی و همگرایی بیشتر وجود دارد.
هاشمی خاطر نشان کرد: تلقی برخی این است که ایرنا به عنوان رسانه رسمی کشور، باید تنها خبرهای مثبت و دستاوردها را منتشر کند و بیان ضعف‌ها را به رسانه‌های دیگر واگذار کند. اما تاکید داریم که رسانه‌ها باید با رویکرد حرفه‌ای و جامع‌نگر اخبار را منتشر کنند؛ بنابراین اگر نقطه ضعف، تلخی و مشکلی وجود دارد نیز باید به شکلی مشفقانه و سازنده منعکس شود.
مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی با بیان اینکه دنیای امروز، دنیای مخفی‌کاری نیست، اضافه کرد: گفتن واقعیت‌ها - نقاط مثبت و منفی - باعث کمک به مدیریت بهتر و کارآمدتر امور می‌شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =