۱۲ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۲۰
کد خبرنگار: 2060
کد خبر: 83422992
۰ نفر

برچسب‌ها

 اعضای اتحادیه شهرداران لبنان از قطارشهری مشهد بازدید کردند

مشهد- ایرنا- جمعی از شهرداران و روسای اتحادیه شهرداران کشور لبنان از خطوط یک و دوی قطارشهری مشهد بازدید کردند.

سخنگوی شرکت بهره برداری قطارشهری مشهد در حاشیه این بازدید در گفت و گو با خبرنگاران، هدف از این بازدید را آشنایی با دستاوردها و توانمندی های مدیریت شهری مشهد در حوزه مترو و قطار شهری عنوان کرد.
میثم زارع افزود: طی این بازدید  ۲۰ نفر از اعضای این اتحادیه از نزدیک با شبکه حمل و نقل ریلی درون شهری مشهد، تجهیزات و طراحی خطوط یک و دو و همچنین تونل امداد در میدان شریعتی آشنا شدند و در جریان ظرفیتهای کلانشهر مشهد در این حوزه قرار گرفتند.
وی ادامه داد : اوایل مرداد ماه امسال نیز یک گروه از اعضای این اتحادیه از خطوط قطارشهری مشهد بازدید کردند.
خط یکم قطار شهری مشهد به طول ۱۹ کیلومتر از پایانه غدیر نخریسی تا وکیل آباد اسفند ۱۳۸۹ به بهره برداری رسید و هم اکنون روزانه به طور میانگین ۱۳۰ هزار نفر در این مسیر جا به جا می‌شوند.
مسیر توسعه ۴.۵ کیلومتری این خط نیز از ایستگاه غدیر تا فرودگاه مشهد در دهه فجر سال ۱۳۹۴ به بهره برداری رسید.
عملیات حفاری ۱۴.۵ کیلومتر خط دوم قطار شهری مشهد نیز از منطقه رضاشهر به سوی منطقه طبرسی شمالی پانزدهم بهمن ۱۳۹۴ به پایان رسید و اسفند سال ۱۳۹۵ مرحله نخست این خط به طول هشت کیلومتر بهره برداری شد.
اواخر اسفند ۱۳۹۶ نیز با بهره برداری از دو کیلومتر دیگر از مسیر این خط، ایستگاههای سعدی و شریعتی به صورت آزمایشی به بهره برداری رسیدند و در سفر اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۷ رئیس جمهوری به مشهد  این خط با خط یکم در ایستگاه شریعتی اتصال یافت.
عملیات حفاری خط سوم قطار شهری مشهد نیز به طول ۳۰ کیلومتر که مسیر شهرک ابوذر تا قاسم آباد را پوشش می‌دهد از نیمه دوم فروردین سال ۱۳۹۵ آغاز شده است.
مطالعات ساخت خط چهارم نیز به پایان رسیده و اجرای این خط به طول ۱۴.۵ کیلومتر از انتهای خواجه ربیع تا شهرک شهید رجایی با ۱۵ ایستگاه به زودی آغاز می شود.
۷۵۰۵/۱۹۲۲
 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =