۱۲ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۲۹
کد خبرنگار: 958
کد خبر: 83422964
۰ نفر

برچسب‌ها

بازداشت 420 فلسطینی در ماه گذشته میلادی

تهران – ایرنا- "مرکز پژوهشی اسیران فلسطین" در گزارشی اعلام کرد که 420 فلسطینی در ماه جولای (تیر - مرداد) از سوی ماموران و نظامیان رژیم صهیونیستی دستگیر شدند که در میان آن  ها 62 کودک و 10 زن به چشم می خورد.

پایگاه مرکز پژوهشی اسیران فلسطین امروز (شنبه) در گزارش خود افزود: نظامیان صهیونیست در ماه گذشته با عبور از مرزهای انسانیت دو کودک 4 و 6 ساله را در روستای "العیسویة" واقع در شرق نوار غزه برای انجام تحقیقات بازداشت کردند و یک اسیر فلسطینی هم در زندان های اشغال گران بر اثر شکنجه و اهمال پزشکی به شهادت رسید.

مرکز اسیران فلسطین همچنین اعلام کرد که در ماه گذشته 21 زندانی فلسطینی در اسارت گاههای رژیم صهیونیستی اعتصاب غذا کرده اند.

37 فلسطینی از جمله دو خبرنگار نیز دیروز (جمعه) در شصت و نهمین «راهپیمایی بزرگ بازگشت» در مناطق مرزی نوار غزه با فلسطین اشغالی توسط نظامیان صهیونیست زخمی شدند.

راهپیمایی دیروز فلسطینیان با شعار «حمایت از ساکنان وادی الحمص در قدس اشغالی» برگزار شد که رژیم صهیونیستی اخیرا اقدام به تخریب خانه‌های ده‌ها نفر از آنان کرد و به دنبال آن ده‌ها نفر از جمله شمار زیادی کودک و زن فلسطینی آواره و بی‌سرپناه شدند.

از آغاز این راهپیمایی ها در 30 مارس سال گذشته میلادی(10 فروردین 97) تاکنون 320 فلسطینی به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست به شهادت رسیده و نزدیک به 32 هزار نفر دیگر نیز زخمی شده اند که حال دست کم 500 نفر از آنان وخیم است.

در تظاهرات هفته گذشته فلسطینیان یک جوان فلسطینی به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست شهید شد و نزدیک به 60 فلسطینی دیگر نیز زخمی شدند.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =