پویش فصل گرم کتاب در ۶ شهر استان کردستان برگزار شد

سنندج - ایرنا - طرح پویش گرم کتاب که از ۱۳ تیر ماه در استان کردستان آغاز شده تاکنون در ۶ شهرستان توسط مراکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شده است.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کردستان روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این طرح با محورهای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و معرفی خدمات کانون به گروه مخاطبان کودک و نوجوان و جذب اعضا با شعار آینده را باید ساخت در استان در حال برگزاری است.

سهیلا شیخی با بیان اینکه این طرح از ۱۳ تیر ماه آغاز شده و تا ۲۲ شهریور سال جاری ادامه دارد، افزود: شهرستان‌های برگزار کننده این طرح شامل کامیاران، سنندج، بانه، قروه، سقز و بیجار هستند.

 وی با اشاره به اینکه این طرح در سنندج در این مدت همه روزه برگزار می‌شود، اضافه کرد: علاقه‌مندان می توانند همه روزه از ساعت ۱۷:۳۰ تا ۲۰:۳۰ به پارک میدان قانع بهاران سنندج مراجعه و با همکاری مربیان مراکز فرهنگی هنری کانون و سازمان سیما و منظر و فضای سبز شهرداری در اجرای این طرح مشارکت کنند.

شیخی یادآور شد: با توجه به استقبال بسیار خوب کودکان، نوجوانان و خانواده های آنها،  این طرح در شهرستان ها نیز به صورت نوبتی در حال برگزاری است.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کردستان گفت: مربیان این کانون در استان در قالب اجرای این طرح با اجرای فعالیت‌های خلاقانه و هدفمند به ارتقای آگاهی‌های کودکان، نوجوانان و خانواده‌ها و همچنین بسترسازی برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی می پردازند.

شیخی تاکید کرد: فعالیت‌های روخوانی و معرفی کتاب، قصه‌گویی، بازی و سرگرمی، آموزش کاردستی و برپایی کارگاه آموزش سفالگری برای مخاطبان از جمله برنامه‌های مربیان در این طرح است.

وی اظهار داشت: هدف از اجرای طرح پویش کتاب را توسعه و ترویج فرهنگ مطالعه، افزایش سرانه امانت و مطالعه کتاب در کودکان و نوجوانان، غنی سازی اوقات فراغت، ایجاد فضایی متفاوت در حوزه مطالعه کتاب برای کودکان و نوجوانان و معرفی خدمات کانون به گروه مخاطبان کودک و نوجوان و جذب اعضا است.

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کردستان با بیان اینکه براساس آمارها در هر کدام از این شهرستان بیش از ۲۰۰ نفر در این طرح شرکت کردند، گفت: توجه مردم به این طرح موجب ایجاد انگیزه برای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در ادامه این طرح در فصل های دیگر سال است.

در حال حاضر ۴۰ هزار کودک و نوجوان در سطح استان عضو کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان هستند که در ۲۰ مرکز ثابت و چهار کتابخانه سیار روستایی آموزش می‌بینند.

۷۳۴۹/۹۱۰۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =