۱۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۰
کد خبرنگار: 1180
کد خبر 83422925
۰ نفر

برچسب‌ها

قیمت بلیط هواپیما در ستاد تنظیم بازار کشور تعیین شود

اهواز-ایرنا- رییس انجمن حمایت از مصرف کنندگان استان خوزستان گفت: تقاضا داریم تعیین نرخ بلیط هواپیما در ستاد تنظیم بازار کشور مطرح شود تا شاهد افزایش و نرخ های متفاوت قیمت بلیط های هواپیما نباشیم.

علی محمد رحمانی شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به قیمت های بالا و متفاوت بلیط هواپیما در استان بیان کرد: افزایش قیمت بلیط های هواپیما بدون هیچ سقف مشخصی مشکلات زیادی را برای مردم ایجاد کرده است، باید ساز و کاری فراهم شود تا قیمت بلیط های مسیرهای مختلف مشخص شود.

وی گفت: دلایل مختلفی بر افزایش قیمت بلیط هواپیما تاثیر گذار است که از آن جمله می توان به افزایش میزان مسافرت ها در فصل تابستان و افزایش تردد مسافران از کشورهای همسایه به ویژه  عراق به خوزستان و کشور به خصوص در این شرایط که ارزش واحد پولی ایران کاهش یافته است.

رحمانی با اشاره به پیگیری این انجمن برای رسیدگی به این موضوع توسط دستگاه های مربوطه ادامه داد: متاسفانه دفاتر هواپیمایی نیز هر کدام نرخ های مختلف و بالایی را برای بلیط ها در مسیرهای مختلف تعیین می کنند.

در چند روز اخیر بلیط هواپیما در مسیر اهواز- تهران با قیمت ۱۳ میلیون ریال نیز به فروش رسیده است.

بر اساس گزارش ایرنا ؛به گفته رییس انجمن دفاتر مسافرت هوایی و جهانگردی خوزستان  ،عامل اصلی گرانی بلیط هواپیما در استان نبود نظارت بر قیمت ها است که بیشتر در فصل تابستان و همزمان با مسافرت شهروندان عراقی به خوزستان و ایران روند افزایشی می گیرد.

۷۱۵۸/۶۰۰۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =