۱۲ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۴۸
کد خبرنگار: 2307
کد خبر: 83422915
۰ نفر

برچسب‌ها

۶۱ هزار نفر ساعت آموزش فنی و حرفه ای در باشت برگزار شد

گچساران- ایرنا- رئیس فنی و حرفه ای باشت گفت: ۳۱۷ نفر در قالب ۶۱ هزار و ۹۱۲ نفر ساعت آموزش‌های مختلف را از ابتدای سال جاری تاکنون در این شهرستان فرا گرفتند.

مسعود روانگرد روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، تعهد آموزشی این اداره در سال جاری را ۱۳۰ هزار نفر ساعت اعلام کرد و افزود:  ۱۳ درصد از این آموزش های ارائه شده در روستاها انجام شد.

وی بیان کرد: امسال به ۱۰۹ مهارت جو روستایی در قالب  ۱۶ هزارو ۹۷۲ نفر ساعت آموزش ارائه شد.

روانگرد اظهار داشت:  ۱۱هزارو ۳۱ نفر ساعت آموزش در پادگان ها، ۴۸۰ نفر ساعت در کمپ ترک اعتیاد و ۲۲ هزارو ۷۶۸ نفر ساعت آموزش در آموزشگاه ثابت این شهرستان به متقاضیان، حرفه های آموزشی ارائه شد.

وی ابراز کرد: تعهد آموزشی اداره آموزش فنی و حرفه‌ای باشت در زمینه ارائه آموزش‌های مهارتی در بخش دولتی در سال گذشته بیش از ۱۶۹هزار نفر ساعت بوده که ۸۵ درصد تحقق یافته است.

روانگرد افزود: این آموزش‌ها در مراکز ثابت دولتی اداره آموزش فنی و حرفه‌ای باشت در بخش‌های صنایع، صنوف و سیار شهری در قالب ۱۴ حرفه به متقاضیان ارائه شد.
وی تصریح کرد: این دوره‌ها در ایمنی مقدماتی، بتن ریز، بتن ساز، فرشینه بافی، دوزنده لباس های بدون الگو، خیاطی لباس های محلی، متصدی کافی شاپ، نقاشی شیشه های تزئینی، جوشکاری و نقاشی ساختمان برگزار شده است.
روانگرد اظهار داشت: آموزش‌های مهارتی این مرکز بر اساس نیازسنجی در شهر و روستاهای باشت برگزار خواهد شد.
وی فراگیری آموزش‌های فنی و حرفه‌ای را زیرساخت اصلی توسعه و کارآفرینی دانست و افزود: هدف از آموزش‌های مهارتی تربیت نیروی انسانی ماهر برای کمک به چرخه اقتصاد جامعه است.
شهر باشت مرکز شهرستان ۲۴ هزار نفری باشت در جنوب غربی کهگیلویه و  بویراحمد قرار دارد.

۲۰۸۲/۱۶۶۲

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =