۱۲ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۱۴
کد خبرنگار: 1224
کد خبر: 83422863
۰ نفر

برچسب‌ها

۹۰ هزار راس دام عشایر شیروان بیمه  می‌شود

بجنورد- ایرنا- رییس اداره امور عشایری شیروان گفت: با توجه به بیمه اجباری تمامی دام‌ها در مقابل بیماری های مشترک واگیردار، تا پایان مهرماه امسال ۹۰ هزار راس دام سبک عشایر این شهرستان بیمه خواهند شد.

علی ابراهیمی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تاکنون هشت هزار راس دام سبک عشایر شیروان بیمه شده اند که براساس دستورالعمل اجرایی بند ۳ ماده ۳۳ قانون برنامه ششم توسعه، بیمه دام اجباری شده است.

وی گفت: با توجه به خسارت هایی که در فصول مختلف سال به دام های عشایری وارد می شود انتظار می رود عشایر هر چه سریع تر نسبت به بیمه خود اقدام کنند که در این راستا باید به عامل بیمه و شرکت تعاونی عشایری مراجعه کنند.

ابراهیمی افزود: حق بیمه هر راس دام سبک در بیمه پایه، ۶۱ هزار و ۵۰۰ میلیون ریال و خسارتی که براساس آن دریافت می کنند، ۳ میلیون و ۹۹۰ هزار ریال و در بیمه تکمیلی به ازای هرراس دام، کل حق بیمه ای که باید پرداخت کنند، ۱۶۴ هزار ریال و خسارتی که دریافت می کنند ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال است.

شهرستان شیروان ۲ هزار و ۸۰۰ خانوار عشایری با جمعیتی حدود ۱۵ هزار نفر دارد که در قالب ۹ طایفه ۳۵۰ هزار رأس دام سبک در اختیار دارند.

۷۱۸۶/ ۶۰۴۲

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =