۱۲ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۰۱
کد خبرنگار: 2749
کد خبر: 83422838
۰ نفر

برچسب‌ها

تجهیز  و ادوات سرعت عمل را در برابر حریق افزایش می دهد

خرم آباد - ایرنا - مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان گفت: افزایش سرعت عمل در مقابله با حریق در سطح جنگل ها و مراتع نیازمند تجهیز و ادوات سخت افزاری مجهز است.

به گزارش ایرنا، شیرزاد نجفی روز شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در این راستا این اداره کل از طریق سازمان جنگل‌ها مراتع و آبخیزداری کشور یک خودرو مجهز آتش نشانی را به منظور اطفای حریق خریداری کرد.

وی افزود: این خودرو با اعتبار ۱۲ میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی خریداری شد و قابلیت حمل یکهزار لیتر آب را دارد همچنین ۲ اپراتور آب پایش از دو جهت با قدرت پرتاب ۷۰ متر را دارا است.

نجفی بیان کرد: لرستان بیش از ۱۵۰ نقطه بحرانی دارد که نیاز است اقدامات پیشگیرانه ایی همچون بکارگیری دیده‌بان، ایجاد آتش بُر، نصب کانکس، خرید دستگاه های دمنده، فلکسی بک، آتش کوب در دستور کار قرار گیرد.

وی ادامه داد: ۲میلیون و ۸۰۰ هزار هکتار پوشش گیاهی در استان وجود دارد که سرعت عمل در مقابله با حریق در سطح جنگل ها و مراتع،  نیاز به تجهیزات و ادوات سخت افزاری مجهز می باشد.

وی اضافه کرد: با توجه به خشک بودن پوشش گیاهی خصوصاً در عرصه های ملی و جنگلی مردم از روشن کردن آتش جدا خودداری نموده و در صورت مشاهده هرگونه حریق مراتب را به تلفن رایگان ۱۵۰۴ گزارش کنند.

۳۲۱۰/۷۲۷۳

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =