هر شش‌ماه یک محصول دانش‌بنیان در دانشگاه پزشکی شهید بهشتی رونمایی می‌شود

تهران - ایرنا - معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: از این پس هر شش ماه یکبار، یک محصول دانش‌بنیان با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، در این دانشگاه رونمایی خواهد شد.

دکتر افشین زرقی در مراسم رونمایی از استخوان مصنوعی تولید شده با تکنولوژی پرینت سه بعدی افزود: در سال‌های اخیر رونمایی‌های خوبی از محصولات دارویی در دانشگاه داشتیم و امروز هم یک محصول مرکز رشد طب بازساختی ما رونمایی شده است.

وی اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با ایجاد ۴ مرکز رشد شامل علوم دارویی، علوم دندانی، طب بازساختی و علوم غذایی؛ یکی از دانشگاه‌های پیشرو در عرصه فناوری است.

زرقی با اشاره به اینکه اعضای هیات علمی باید مشارکت فعال در توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان داشته باشند، بیان داشت: در حال حاضر بیش از ۶۵ شرکت دانش‌بنیان در این دانشگاه فعالیت می‌کنند.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: این دانشگاه با تولید حدود ۱۰۰ محصول دانش‌بنیان، یکی از دانشگاه‌های پیشرو در کشور در این زمینه است.

وی با اشاره به اینکه کاری که دانشگاه برای حمایت فناوران انجام داده شامل تخصیص گرنت و اعطای وام می‌باشد، افزود: ما در ۲ تا ۳ سال اخیر حدود ۵ میلیارد تومان گرنت یا وام در اختیار فناوران قرار دادیم.

زرقی ادامه داد: دانشگاه در حوزه فناوری، به دنبال حمایت، هدایت و نظارت بر فناران و محققان است و به هیچ وجه به دنبال شراکت یا دخالت در این زمینه نیستیم. در تلاش هستیم بستری مناسب فراهم کنیم تا محققان بتوانند از پژوهش خود خلق ثروت کنند.

وی افزود: باتوجه به تعامل خوبی که با وزارت دادگستری داریم، اتاق مالکیت فکری این دانشگاه راه اندازی شده تا فناوران ما بهتر از ایده و دانش خود محافظت کند.

زرقی با اشاره به اینکه راه‌اندازی ۲ مرکز رشد دیگر در دستور کار قرار دارد که یکی از آن‌ها در زمینه تجهیزات پزشکی است، افزود: تعاملات بسیار خوبی با دانشگاه‌های علوم فنی مهندسی در این زمینه داریم و قصد داریم با یکی از دانشگاه‌های بزرگ علوم فنی و مهندسی مرکز رشد را به صورت مشترک ایجاد کنیم.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: در تلاش هستیم تا یک شتابدهنده در راستای افزایش حرکت فناوری در دانشگاه ایجاد کنیم تا از این طریق از ایده‌های محققان برای خلق ثروت، حمایت شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =