۱۲ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۱۳
کد خبرنگار: 2237
کد خبر: 83422803
۰ نفر

برچسب‌ها

برنامه جامعی برای حفظ اسناد مربوط به شهدا تدوین شود

رشت - ایرنا - معاون فرماندار شهرستان فومن خواستار تدوین برنامه ای جامع برای حفظ اسناد مربوط به شهدای والامقام دوران پرافتخار دفاع مقدس شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا رضایی روز شنبه در جلسه ثبت اسناد و آثار ماندگار دفاع مقدس شهرستان فومن، با بیان این که ثبت آثار و تاریخ ایثار رزمندگان و شهدای دفاع مقدس که بخشی از فرهنگ و هویت ملی ماست ضروری است، بر لزوم تلاش دستگاه های مسئول دولتی جهت ثبت خاطرات و بزرگداشت یاد و خاطره شهدای گرامی تاکید کرد و افزود: بر کسی پوشیده نیست که باید فرهنگ ایثار و شهادت را که بخشی از خاطره و هویت ملی ماست، حفظ کرد.
وی با بیان این که فومن به واسطه پیشینه فرهنگی و مذهبی و ارزشی خود از شهرستان های برجسته در دوران دفاع مقدس است، بر لزوم برنامه ریزی جهت اجرای برنامه ها برای حفظ اسناد مربوط به شهدای جنگ تحمیلی تاکید کرد و سوژه یابی و پیگیری برای یافتن موارد بیان نشده از خاطرات شهدا و رزمندگان را دستور کار این جلسه و وظیفه دستگاه های متولی دانست و نقش شوراهای اسلامی و دهیاران، پایگاه های بسیج، شبکه مدارس و نهادهای مشابه را در این میان حائز اهمیت خواند.
رضایی افزود: ناگفته های بسیاری درباره جنگ تحمیلی و هشت سال دفاع مقدس وجود دارد که باید ثبت و ضبط شود از این رو یکی از برنامه های مربوطه، یافتن موارد گمنام و بیان نشده از رزمندگان دفاع مقدس در سطح شهرها و روستاهاست.

به گفته معاون فرماندار شهرستان فومن، این برنامه با انتشار و توزیع فرم های سوژه یابی میان اقشار مختلف همراه است تا با جمع آوری و جمع بندی اطلاعات دریافتی، مقدمات ثبت موارد مطرح نشده مربوط به ایام جنگ و خاطره رشادت رزمندگان فراهم شود.

فومن با دو بخش مرکزی و سردارجنگل در ۲۵ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده و این شهرستان در طول دفاع مقدس و پس از آن ۴۰۵ شهید تقدیم کشور کرده که از این میان وصیتنامه ۱۲۰ شهید بزرگوار جمع آوری و زندگینامه شمار زیادی از آنان تدوین شده است.

۷۲۹۴/۲۰۰۷/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =