۱۲ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۵۹
کد خبرنگار: 2237
کد خبر: 83422779
۰ نفر

برچسب‌ها

فرصت‌های سرمایه‌گذاری در گیلان با خلاقیت اجرایی می‌شوند

رشت - ایرنا - سرپرست اداره کل جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری گیلان گفت : نیازمند بهره مندی از خرد جمعی در اجرایی شدن فرصت های سرمایه گذاری در گیلان با توجه به دانش ، تجربه و قدرت خلاقیت و نوآوری تفکر گروهی هستیم.

به گزارش روز شنبه ایرنا یونس رنجکش در اولین جلسه شورای مشورتی سرمایه گذاری در گیلان که با حضور جمعی از اساتید دانشگاه ، کارآفرینان و فعالان حوزه تجارت و آموزش برگزار شد افزود: مهمترین عامل توسعه شناخت ظرفیت ها و برنامه ریزی بر مبنای استفاده از تجربه و دانش است که می تواند از هزینه های سرمایه گذاری بکاهد.

وی هدف از تشکیل شورای مشورتی سرمایه گذاری در این اداره کل را بهره مندی از ظرفیت های موجود در بدنه جامعه دانشگاهی و عوامل و عناصر اجرایی در عرصه کارآفرینی و سرمایه گذاری دانست و تا بتوانیم از هدر رفتن فرصت ها جلوگیری و ارزیابی های بهتری از وضعیت و راهکارهای موجود داشته باشیم.

به گفته رنجکش، آمیختگی تجربه در کنار دانش و استفاده از سرمایه منابع انسانی در توسعه اقتصادی از عوامل موثر در رشد است که متاسفانه در بسیاری از موارد از این سرمایه غفلت می شود.

سرپرست اداره کل جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری گیلان یادآور شد : برای گیلان با توجه به شرایط موجود و وضعیت اقتصادی کشور و همچنین ظرفیت های بالقوه ای که در استان وجود دارد باید بتوانیم راهکارهای عملی در کوتاه و بلندت مدت تدوین و فرصت های شناسایی شده با توجه به شرایط و قوانین حمایتی به مردم به صورت شفاف معرفی شوند.

رنجکش ادامه داد: گیلان از ظرفیت های بالایی در همه حوزه ها برخوردار است که متاسفانه گاهی به دلیل مداخلات مختلف و نااشنایی با برخی ضوابط و راهکارها گره هایی در کارها ایجاد می شود که برایندها را در توسعه و تولید فضاهای کسب و کار خنثی می کند.

وی تاکید کرد: تمام تلاش خود را بکار می گیریم تا  از نظرات صاحبان دانش و تجربه و کارآفرینان بهره مند شویم .

در این جلسه هریک از افراد شرکت کننده با بیان دیدگاه های خود ضمن تاکید بر وجود چنین جلسات مشورتی خواستار تداوم آن و استفاده از نظرات جمعی در پیشبرد اهداف توسعه استان گیلان شدند.

توجه به علت شکست سرمایه گذاری ها ، اجرای برنامه های آموزشی ، شناسایی و معرفی فرصت های جدید بازار کار و سرمایه گذاری ، اصلاح ساختار و نگاه های سازمانی و شفافیت سازی فعالیت ها و حمایت ها و تدوین بسته های سرمایه گذاری در استان گیلان از مهمترین پیشنهادات در نخستین جلسه شورای مشورتی سرمایه گذاری در اداره کل جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری گیلان بود.

۷۲۹۶/۲۰۰۷/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =