۱۲ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۳۲
کد خبرنگار: 1934
کد خبر: 83422756
۰ نفر

برچسب‌ها

مرد جوان به علت سقوط از آبشاری در همدان جان باخت

همدان- ایرنا- معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر شهرستان همدان گفت: مرد حدود ۳۰ ساله بر اثر سقوط از آبشار زیر پناهگاه دشت میشان واقع در ارتفاعات الوند شهر همدان جان باخت.

حمیدرضا عرفی یگانه روز شنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: ساعت ۱۹ و ۱۰ دقیق روز جمعه یکی از رهگذاران هنگام عبور به سمت ارتفاعات این منطقه متوجه جسم خون آلود یک جوان می شود که موضوع را اطلاع رسانی می کند.

وی اضافه کرد: تیم امداد کوهستان جمعیت هلال احمر در محل حادثه حضور یافته و متوجه می شود که به علت سقوط و شدت ضربه سر به سنگ، این جوان جان خود را از دست داده است.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر شهرستان همدان ادامه داد: به دنبال حضور تیم های انتظامی و قاضی کشیک، جسد این جوان فاقد هویت ساعت ۲۲ و ۳۰ دقیقه با استفاده از تله کابین گنجنامه به پایین منتقل شد.

عرفی یگانه بیان کرد: با وجود اینکه میدان میشان یک محدوده حرفه ای برای کوهیپمایی نیست و بیشتر مسیرهای آن شناخته شده است اما برخی جوانان ماجراجو اقدام به صخره نوردی در مکان های سخت گذر می کنند.

وی افزود: بیشتر این افراد فاقد سابقه سنگ نوردی بوده همچنین هیچگونه امکانات و تجهیزات ایمنی به همراه ندارند بنابراین در صورت بروز یک لغزش در دست یا پا به پایین سقوط کرده و دچار جراحت شدید یا مرگ می شوند.

عرفی اظهار داشت: افراد برای کوهپیمایی با افراد با تجربه و از مسیرهای تعیین شده عبور کنند تا دچار مشکل و آسیب نشوند.

۷۵۲۶/2090

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =