بازگشایی مرز شوشمی را در سفر به حلبچه به صورت ویژه پیگیری می کنیم

کرمانشاه- ایرنا- استاندار کرمانشاه از سفر خود به استان حلبچه عراق در آینده ای نزدیک خبر داد و گفت: در این سفر مراودات و تبادلات اقتصادی استان های کرمانشاه و حلبچه مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد که یکی از این موارد مرز شوشمی پاوه است.

به گزارش خبرنگار ایرنا؛ هوشنگ بازوند روز شنبه در آیین افتتاح بیمارستان قدس پاوه افزود: اکنون بحث ایجاد زیرساخت های مورد نیاز این مرز از سوی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمانشاه و اداره کل راه و شهرسازی پیگیری می شود و قراردادهایی نیز در این ارتباط منعقد شده است‌.
نماینده عالی دولت در استان کرمانشاه در ادامه سخنانش از وزیر بهداشت خواست به روند ساخت بیمارستان روانسر و ثلاث باباجانی تسریع دهد.
او همچنین یادآور شد که برنامه ریزی شود که بیمارستان دائمی ثلاث باباجانی در دومین سالگرد زلزله افتتاح گردد.
بازوند به قول هایی در ارتباط با مردم شهرستان پاوه مبنی بر آبرسانی از محله چشمه هانی کوان، فاضلاب شهر پاوه و بیمارستان این شهر اشاره کرد و افزود: امروز خوشحالیم که شاهد افتتاح همه این طرح ها هستیم.
او همچنین از وزیر بهداشت خواست نسبت به اختصاص یک دستگاه سی تی اسکن برای شهر پاوه مساعدت کند و تاکید کرد که منطقه اورامانات یک دستگاه ام آر آی هم نیاز دارد.

 بیمارستان پاوه در زمینی به مساحت ۸ هزار و ۶۰۰ متر مربع امروز با حضور وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی در پنج طبقه به بهره برداری رسید.
برای ساخت این بیمارستان ۴۵ میلیارد تومان و خرید تجهیزات آن نیز ۲۰ میلیارد تومان هزینه شده است.
شهرستان پاوه با ۵۸ هزار نفر جمیعت در ۱۱۲ کیلومتری شمال غرب کرمانشاه واقع شده است.

۸۰۶۶/۳۰۳۳