۱۲ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۵۵
کد خبرنگار: 1455
کد خبر: 83422749
۰ نفر
کتاب مصور نقش صنایع دستی در توسعه اقتصاد گردشگری لرستان چاپ شد

خرم آباد - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان گفت: کتاب مصور نقش صنایع دستی در توسعه اقتصاد گردشگری لرستان چاپ شد.

سید امین قاسمی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: لرستان با دارا بودن جاذبه های منحصر به فرد تاریخی و طبیعی یکی از استان های غنی کشور در زمینه گردشگری محسوب می شود.

وی اظهار داشت: در این راستا اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان با چاپ کتاب نقش صنایع دستی در توسعه اقتصاد گردشگری ضمن معرفی ظرفیت های گردشگری استان و راهکارهای بنیادی در زمینه صنایع دستی، پتانسیل ها و کاستی های منطقه را به نمایش گذاشته تا سرمایه گذاران با شناخت کافی و خطرپذیری کمتر نسبت به سرمایه گذاری در برخی از این اقدام کنند.

 قاسمی افزود: این کتاب ارزشمند با وجود آموزشی بودن، اطلاعات مناسبی را در اختیار دانشجویان و علاقه مندان صنایع دستی و گردشگری استان قرار می دهد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان اضافه کرد: کتاب " نقش صنایع دستی در توسعه اقتصاد گردشگری استان لرستان " تالیف خانم منیژه افرا کارشناس پژوهشکده هنرهای سنتی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است.

قاسمی ادامه داد: در راستای حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری این تسهیلات به طرح های صنایع دستی پرداخت می شود.

وی اظهار داشت: در بازدید از طرح های بخش صنایع دستی، اطلاعات کاملی شامل تاریخ تصویب طرح در بانک عامل، مبلغ تسهیلات در قرارداد منعقد شده،  تاریخ انعقاد قرارداد، میزان سهم آورده نقدی متقاضی و اهلیت محل اجرای طرح و مواردی از این دست نیز مورد بررسی قرار می گیرد.

وی افزود: از محل اعتبارات تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری تاکنون به ۳۹۹ طرح صنایع دستی و هنرهای سنتی در استان مبلغ ۲۷ میلیارد و ۹۸۰ میلیون ریال اعتبار پرداخت شده است.

۷۲۷۴/۷۲۷۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =