۱۲ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۰۲
کد خبرنگار: 2843
کد خبر: 83422740
۰ نفر

برچسب‌ها

انباشت ۲ هزار تشک، هتل آسمان شیراز را به آتش کشید

شیراز- ایرنا- محل انباشت بیش از ۲ هزار تشک در طبقه منفی ۲ هتل آسمان شیراز دچار حریق شد که تا لحظه مخابره خبر، همچنان می سوخت.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اعلام کرد: حوالی ساعت ۱۱ و نیم امروز طی تماس تلفنی با سامانه ۱۲۵ ،ماموران آتش نشانی از بروز آتش سوزی در مرکز شهر شیراز و هتل آسمان مطلع شدند و خود را به محل رساندند.
محمدهادی قانع ادامه داد: به دلیل اشتباه مدیریت و پیمانکار این هتل و انبارکردن بیش از ۲ هزار تشک فنری در طبقه منفی ۲ در کنار مواد قابل اشتعال مانند گازوئیل، تینر و کپسول گاز این حادثه ایجاد شده است.

۳۰ نفر در دام آتش
مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز گفت: با رسیدن ماموران آتش نشانی به این محل مشخص شد که ۳۰ نفر کارگر ساختمانی در طبقات بالایی گرفتار شده اند که اکیپی از ماموران آتش نشانی این افراد را به نقطه امن در پشت بام این هتل هدایت کردند.
او عنوان کرد: ماموران آتش نشانی از سه نقطه شروع به اطفای این حریق کردند و تیمی دیگر نیز مواد قابل اشتعال را از محل خارج کردند.
قانع با بیان اینکه در حال حاضر تیم تجسس آتش نشانی شیراز تمام افراد را از محل خارج کرده اند گفت: خطر تلفات جانی در این محل وجود ندارد اما اگر ماموران کمی دیرتر به محل رسیده بودند فاجعه ای عظیم رخ می داد.
وی اضافه کرد : حریق اکنون تحت کنترل است .
مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز اظهار داشت : مدیر هتل آسمان به جای نگرانی از وضعیت جان انسان‌هایی که در این محل گیر افتاده بودند نگران سوختن تشک های دپو شده است.
نام هتل آسمان در سال های اخیر به دلیل آنچه نقض حریم درجه یک مجموعه زندیه و ارگ کریم خانی نام گرفت، بارها بر سر زبان ها افتاده بود.
گفته شد ساخت چندین طبقه اضافه در این هتل مانع اصلی برای ثبت جهانی مجموعه زندیه شیراز در فهرست میراث جهانی یونسکو است.
هتل آسمان در خیابانی تنگ به نام رودکی مستقر است که هتل های دیگری نیز در این خیابان فعالیت دارند. 
۹۸۷۳ /۱۸۷۶ 
 

برچسب‌ها

اخبار مرتبط