طرح تعالی زمینه‌ساز توسعه شایستگی‌های مدیران و معلمان است

ارومیه - ایرنا - معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش گفت: کیفیت بخشی به آموزش متوسطه و توسعه شایستگی‌های مدیران و معلمان جزء سیاست‌های محوری دولت در سال‌تحصیلی آینده است که با برنامه تعالی در دوره متوسطه پیگیری می‌شود.

علیرضا کمرئی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در سال تحصیلی آینده آموزش متوسطه در کشور شاهد تغییراتی در جهت‌گیری‌ها و التزام بخشی به برنامه های حوزه معاونت متوسطه خواهیم‌بود.

وی بیان کرد: این معاونت در تنظیم برنامه‌ها،  کیفیت‌بخشی را به عنوان یک هدف قانونی دنبال می‌کند که با توجه به این رویکرد،  باید دنبال نتایج موثرتر در جامعه در جریان آموزش و فرایند یادگیری بود.

وی با تاکید بر اینکه آموزش‌های مهارتی از جمله مهمترین برنامه‌های وزارت آموزش و پرورش به ویژه در حوزه آموزش متوسطه است، اظهار کرد: بیشترین دغدغه در این حوزه، تمهید برنامه‌های هدفمند و متنوع است.

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش بیان کرد: در جریان این روند دانش آموزان ضمن برنامه درس ملی، صرفه جویی، قناعت، ارزش کار و تقویت نگرش دانش آموزان نسبت به مهارت آموزی و کار و تولید را یاد می‌گیرند.

کمرئی گفت: در آموزش‌های مقطع متوسطه دوم در آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش دنبال مهارت‌هایی هستیم که آنان را با نظام اقتصادی و اشغال پیوند داده و آموزش‌ها متناسب با حوزه اشتغال توسعه یافته باشد.

۱۴ میلیون دانش آموز و یک میلیون معلم در کشور وجود دارد.

۷۱۲۵/۲۰۹۳

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =