مرحله اول طرح تعریض جاده بستان‌آباد-شیبلی تا سه ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد

تبریز-ایرنا- فرماندار بستان آباد گفت: مرحله اول طرح تعریض جاده ۱۳ کیلومتری بستان‌آباد- شیبلی تا سه ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

سید علی موسوی روز پنجشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه طی یکسال بیش از ۱۵ نفر در مسیر ۱۳ کیلومتری بستان آباد بطرف گردنه شیبلی کشته شده اند، گفت: با پیگیری های صورت گرفته و تعویض پیمانکار بعد از یکسال توقف، عملیات اجرایی طرح تعریض و ۴ باند کردن این مسیر پرترافیک و پرحادثه آغاز شده و تا سه ماه آینده فاز اول آن به طول سه کیلومتر افتتاح می شود.
وی همچنین گفت: فاز دوم و تکمیلی طرح نیز تا پایان سال ۹۹ آماده بهره برداری خواهد شد.
موسوی در ادامه با اشاره به تلاش دولت برای توسعه ورزش و امکانات ورزشی در روستاها گفت: بعداز بهره برداری از سالن ورزشی روستای قره بابا، سالن ورزشی چند منظوره کردکندی نیز تا دهه فجر امسال آماده شده و در اختیار جوانان و ورزشکاران قرار خواهد گرفت.
موسوی در پایان بر لزوم توجه به ورزش بانوان تاکید کرد و ادامه داد: مطالعات برای ایجاد سه پارک و مجموعه ورزشی ویژه بانوان در بستان آباد انجام شده و بزودی عملیات اجرایی این پروژه ها نیز آغاز خواهد شد.

 حدود ۳ سال پیش عملیات تعریض و ۴ بانده کردن مسیر بستان آباد - شیبلی آغاز شده اما با پیشرفت کمتر از ۴۰ درصدی متوقف شد و بیش از یکسال است که مردم منطقه و مسافران این جاده پرتردد منتظر تکمیل پروژه هستند.

هر چند با افتتاح تونل های دوقلوی «شبلی» در آزادراه تبریز - زنجان از حجم تردد در مسیر بستان آباد - گردنه شبلی در سال های اخیر کاسته شده است، اما این محور ارتباطی همچنان پرتردد است و به دلیل عرض کم جاده همه ساله چندین نفر قربانی می گیرد.  

سال گذشته بر اثر حوادث رانندگی در این مسیر ۱۵ نفر جان باخته و در حدود ۲۰۰ نفر مصدوم شدند.

/۳۰۷۱/۷۲۳۹
 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =