۱۳ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۹:۰۲
کد خبرنگار: 1061
کد خبر: 83422458
۱ نفر

برچسب‌ها

ملی پوش اسنوکر: بدون توجه به حاشیه ها در پی موفقیت هستم

تهران- ایرنا- ملی پوش اسنوکر ایران گفت: برای رسیدن به موفقیت بدون توجه به حاشیه ها تلاش می کنم و در این راه فدراسیون همیشه حمایت کرده است.

«امیر سرخوش» روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تمام تلاشم دور بودن از حاشیه است و همه تمرکزم فقط روی تمرین است. پرداختن به حواشی سبب می شود از موفقیت دور شوم و هر چقدر وارد حاشیه نشوم بهتر می توانم تمرین کنم.

وی اظهار داشت: برای رقابت های بین المللی میانمار که  قرار است شهریور ماه امسال برگزار شود و پس از آن رقابت ها جهانی آنتالیا در مهر ماه خود را آماده می کنم. البته سال گذشته نیز در رقابت های بین المللی که به میزبانی تبریز برگزار شد به مقام نخست رسیدم. با این حال جا دارد به مسوولان برگزاری مسابقات و سالن بسیار زیبایی که طراحی کرده بودند دست مریزاد بگویم.

ملی پوش اسنوکر ایران با اشاره به حمایت همه جانبه فدراسیون بولینگ، ‌بیلیارد و بولس برای موفقیت تیم ایران در رقابت های بین المللی تبریز اظهار داشت: یک گروه آنالیزور و روانشناس در کنار تیم بودند که تاثیر بسزایی در رسیدن ما به سکو داشت و سبب شد برای نخستین بار در تاریخ ورزش های بیلیاردی مقام اول تا سوم مسابقات به ایران برسد.

سرخوش ادامه داد:‌ این اتفاق در حالی رقم خورد که بهترین های اسنوکر آسیا در این مسابقات حضور داشتند و پس از من، «علی قره گوزلو»  و «احسان حیدری نژاد» به ترتیب به مقام دوم و سوم رسیدند. همچنین پس از آن در رقابت های جهانی قطر در شهر دوحه موفق به کسب مقام قهرمانی شدم.

وی افزود: در رقابت های اسنوکر ۶ توپ آسیا نیز با اقتدار در جایگاه نخست ایستادم که در همه این افتخارات فدراسیون در کنارم بود و اکنون نیز برای رسیدن به جمع حرفه ای های جهان تلاش می کنم.

سرخوش یادآور شد: در رقابت های کیو اسکول که در کشور انگلستان برگزار شد به نظرم در رقابت ها تک حذفی عملکرد خوبی ارائه دادم  ولی موفق به راهیابی به جمع حرفه ای ها نشدم. با این حال به دلیل مقام های گذشته به مسابقات چلنج تور دعوت شدم که ۶ رقابت در انگلیس و ۴ مسابقه دیگر در ۴ کشور اروپایی برگزار می شود.

وی یادآور شد:  ۲۵۰ نفر از سراسر جهان در این مسابقات شرکت کرده بودند که ۱۲ نفر آنها به صورت مستقیم به تور حرفه‌ای‌ها پیوستند و ۵۶ نفر برتر دیگر در طول امسال ۱۰ مرتبه با هم مسابقه می دهند که ۲ نفر  برتر به تور حرفه ای ها ملحق می‌شوند.

قهرمان اسنوکر آسیا افزود:  نخستین مرحله مسابقات در کشور آلمان و  ۱۰ شهریور ماه برگزار می شود که امیدوارم با تلاش فدراسیون برای کسب روادید شنگن به این رقابت ها اعزام شوم.

سرخوش با اشاره به اینکه رسیدن به جمع حرفه ای های جهان سبب می شود هزینه هایی که انجام شده جبران شود، ‌ افزود: در رقابت های حرفه ای ها مبلغی بیشتر از ۵۰۰ هزار پوند جایزه توزیع می شود و اگر ورزشکاری برای رسیدن به جمع حرفه ای ها تلاش کند می تواند از نظر مالی و حرفه ای به شرایط خیلی خوبی برسد.

اعزام به رقابت های برون مرزی بیش از ۵ میلیارد تومان هزینه دارد

سرخوش در این باره که عده ای گله مند هستد که به رقابت های برون مرزی اعزام نمی شوند، گفت:  فدراسیون برای اعزام همه رشته های بیلیاردی باید حدود ۵ میلیارد تومان هزینه کند در حالیکه فقط یک پنجم این مبلغ بودجه سالانه فدراسیون است. اما در رشته هایی که ورزشکاران می توانند کسب مدال کنند، فدراسیون تا آنجا که بضاعتش اجازه دهد حمایت می کند.

وی ادامه داد:  در برخی  رشته ها و رده ها مانند زیر ۲۱ سال، آنها در رقابت های بین المللی خوب ظاهر نمی شوند و بیشتر به دنبال کسب تجربه هستند. در حالی است که در رده بزرگسالان  اگر بازیکنی به این علم برسد که در یک مسابقه توانایی کسب مدال دارد، حتی اگر فدراسیون فقط ۷۰ درصد از هزینه های او را تامین کند، ‌باید شرکت کند. زیرا پس از کسب مدال با توجه به پاداش هایی که دریافت می کند، ‌ هزینه های انجام شده باز می گردد. این در حالی است که فدراسیون می تواند با این اعزام ها مخالفت کند و بگوید خود ورزشکار تقبل هزینه کند،  ولی تا کنون این برخورد صورت نگرفته است.

ملی پوش اسنوکر ایران تاکید کرد: نباید امکانات ایران را با کشورهای عربی مقایسه کرد. در برخی از کشورهای عربی مزایا و شرایط خاصی برای ورزشکاران در نظر گرفته و هزینه می کنند که نباید با ایران مقایسه شود. همچنین دیگر ورزشکاران کشورهای آسیایی در رشته های بیلیاردی حامی مالی شخصی دارند و آنها هم می دانند رسیدن به جمع حرفه ای ها سبب تحول فنی و مالی می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =