۱۲ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۴۹
کد خبر: 83422293
۰ نفر
باید در حوزه تبلیغات فرهنگی بیشتر کار کنیم

کرمانشاه- ایرنا- فرماندار کرمانشاه با تاکید به اینکه باید در حوزه تبلیغات فرهنگی بیشتر کار کنیم، گفت: شخصیت آیت الله جعفر بهاءالدین محمدی عراقی هنوز برای جوانان و نوجوانان شناخته شده نیست و باید از مقاطع ابتدایی مظلومیت شهدا و نحوه ترور آنها را برجسته کنیم.

به گزارش خبرنگار ایرنا، فضل اله رنجبر روز شنبه در نشست ستاد برنامه ریزی مراسم تجلیل از شهید آیت الله محمدی عراقی که در فرمانداری کرمانشاه برگزار شد، افزود: منافقین در ترور کارنامۀ سیاهی دارند و یکی از اسناد جنایات آنان ترور شهید آیت الله محمدی عراقی است.

وی اضافه کرد: ملت ایران می دانند منافقین زیر پرچم شعار خدمت، چقدر جنایت مرتکب شده اند اما در عمل کارنامۀ ای مملو از خیانت، دروغ، جاسوسی و ترور علیه چهره های خدمتگزار انقلاب داشته اند. 

فرماندار کرمانشاه با بیان اینکه ما به اندازۀ یک هزارم کشورهای غربی تبلیغات نداریم، گفت: باید زندگی نامه و وصیت نامۀ شهید آیت الله محمدی عراقی و شهدای ترور را در فضای مجازی اطلاع رسانی کنیم و با همکاری همۀ ادارات و نهادها برای شهید آیت الله محمدی عراقی، شهدای ترور و شهدای روحانیت آیینی در خور آنها برگزار کنیم.

وی اظهار داشت: آیین بزرگداشت یاد و خاطرۀ شهید مبارز و انقلابی آیت الله محمدی عراقی پنجشنبه 17 مرداد ساعت 18.30 با حضور ائمۀ جماعات، گروههای دانشجویی، سمن های جوانان، جامعۀ فرهنگیان، جامعۀ بازاریان و اقشار مختلف مردم در حوزه علمیۀ کرمانشاه برگزار می شود. 

تصویری از شهید آیت الله بهاءالدین محمدی عراقی 

رنجبر گفت: همچنین روز شنبه نوزدهم مرداد ماه جاری با حضور مسئولین استان و اقشار مختلف مردم، محل شهادت آیت الله محمدی در خیابان خیام مقابل مسجد اعتمادی گل باران می شود.

شهید گرانقدر آیت الله محمدی عراقی اولین شهید روحانی استان کرمانشاه بود که روز شهادت وی به نام «روز ملی کنگاور» نام گذاری شده است.
شهید آیت الله محمدی عراقی در دوران تبعبد امام خمینی (ره) در کنار آیت الله اشرفی اصفهانی و سایر نیروهای انقلابی نقشی محوری در رهبری مبارزات علیه حکومت پهلوی داشت و به دلیل همین مبارزات، شبانه همراه شهید اشرفی اصفهانی دستگیر و به زندان کمیتۀ ضد خرابکاری در تهران منتقل شد و تا پیروزی انقلاب در زندان بود.
آیت الله جعفر بهاءالدین محمدی عراقی در سال 1307 در شهرستان کنگاور به دنیا آمد و در شامگاه بیستم مرداد سال 1360 در مقابل مسجد اعتمادی کرمانشاه و در سن 53 سالگی به دست عوامل مزدور سازمان منافقین با شلیک 18 گلوله به سینه و گلوی ایشان، به درجۀ رفیع شهادت نائل آمد.
استان کرمانشاه با 2 میلیون نفر جمعیت 9 هزار و 800 شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

8066/3203