۱۲ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۱۹
کد خبرنگار: 1615
کد خبر: 83422204
۱ نفر

برچسب‌ها

۴۴۳ هکتار زمین برای شهرک‌های گلخانه ای استان بوشهر اختصاص یافت

گناوه- ایرنا - بر اساس برنامه ریزی انجام شده ۴۴۳ هکتار زمین به منظور کشت‌های متراکم در شهرک‌های گلخانه ای استان بوشهر اختصاص یافته است.

مدیر شعبه شرکت شهرک‌های کشاورزی استان بوشهر روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در بندر گناوه اظهار داشت: احداث شهرک‌های گلخانه ای در برنامه کاری این مدیریت  قرار گرفته که از مجموع ۴۴۳ هکتار پیش بینی شده،  ۱۲۳ هکتار در شهرستان‌ دیلم، ۱۳۰ هکتار گناوه ، ۱۲۰ هکتار دشتستان و ۷۰  هکتار در دشتی اجرا می‌شود.

محسن شریفی شایگان اظهارداشت: یکی از اهداف راه اندازی  این شهرک‌ها کمک به صادارات است که طبق برنامه ریزی های به عمل آمده  علاوه بر سازه های گلخانه ای، صنایع جانبی، واحد بسته بندی و سالن‌های کنترل کیفیت محصول بعد از تولید پیش بینی شده تا شناسنامه دار و به عنوان یک برند ،خیلی راحت اقدام به صادرات و فروش داخلی کرد.

وی گفت: ۲۳ هکتار شهرک گلخانه ای شهرستان دیلم به سرمایه گذار واگذار شده و طی قرارداد اجاره به شرط تملیک با هزینه شخصی صفر تا ۱۰۰ اجرایی خواهد شد که در حال مطالعه فاز اول و دوم است.

شریفی افزود: برای تامین آب این شهرک ها احداث آب شیرین کن پیش بینی شده و در این ارتباط فراخوان و منتظر سرمایه گذار هستیم  تا در این بخش سرمایه گذاری کند.

وی بیان کرد: هر محصولی که در این شهرک‌ها در شرایط کنترل کننده پرورش و تولید شود بلامانع است.

مدیر شعبه شرکت شهرک‌های کشاورزی استان بوشهر اظهارداشت: ۲ طرح مجتمع گلخانه ای نیمه تمام در شهرستان تنگستان در سطح ۱۲ هکتار و دشتی ۱۴ هکتار به تعدادی از فاارغ التحصیلان واگذار شد که به دلیل قادر نبودن در تامین وثیقه متوقف شد.

وی گفت: به منظور متوقف نشدن این طرح‌ها به عنوان یک ظرفیت جذب سرمایه گذار در دستور کار قرار گرفت تا بصورت مدیریت واحد کل مجتمع را تحویل و به  بهره برداری و تولید برسانند.

شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر قرار دارد.

۶۱۶۴/۶۰۴۳

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =