سارق ۳۰ میلیارد ریال اموال خانه‌های سمنان و دامغان دستگیر شد

سمنان- ایرنا- فرمانده انتظامی استان سمنان گفت: در پی دریافت گزارش وقوع چند فقره سرقت از خانه‌هایی در سمنان و دامغان، ماموران پلیس آگاهی با تشکیل پرونده و پیگیری موضوع، موفق به دستگیری سارق ۳۰ میلیارد ریالی شدند.

سرهنگ عبدالله حسنی روز شنبه به خبرنگاران در سمنان ابراز داشت: با توجه به دریافت گزارش وقوع چند فقره سرقت منزل در شهرستان‌های سمنان و دامغان ماموران پلیس آگاهی استان نیز در این راستا با تشکیل پرونده پیگیر موضوع شدند.

وی افزود: در تحقیقات اولیه و میدانی با بهره‌گیری از تجهیزات و فناوری‌های نوین ردپای متهم اصلی این پرونده به دست آمد.

حسنی، به تحقیقات گسترده و شبانه‌روزی پلیس اشاره و بیان کرد: در جمع‌بندی داده‌های به دست آمده مشخص شد، متهم به اتفاق سه نفر دیگر از غرب کشور به استان سمنان آمده و اقدام به سرقت کردند.

وی بیان کرد: با اخذ نیابت قضایی و اعزام ماموران برای بازداشت متهمان در اقدام ضربتی و غافلگیرانه پلیس، عضو اصلی این باند دستگیر و به استان سمنان منتقل شد.

فرمانده انتظامی استان سمنان با بیان اینکه متهم سابقه‌دار در اظهارات خود به ۱۱ فقره سرقت خانه در شهرستان‌های سمنان و دامغان اعتراف کرد گفت: ارزش ریالی اموال سرقتی برابر نظر کارشناسان امر بالغ بر ۳۰ میلیارد ریال است.

بر اساس آمارهای منتشر شده ریشه ۷۰ درصد انواع سرقت و دیگر مشکلات خطرناک اجتماعی در استان سمنان، اعتیاد سارقان به مواد مخدر است.

۹۸۹۱/۶۱۰۳

اخبار مرتبط