۱۱ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۵۴
کد خبرنگار: 1208
کد خبر: 83421791
۰ نفر

برچسب‌ها

فن‌خال: «گورادیولا» در لیگ قهرمانان ضعف دارد

تهران- ایرنا- «لوئیس فن خال» با اشاره به آمار نه چندان قابل توجه «پپ گواردیولا» در لیگ قهرمانان اروپا با انتقاد از وی اظهار داشت: لیگ قهرمانان بالاترین سطح فوتبال است و او این رقابت‌ها را با هیچ کدام از تیم های منچسترسیتی یا بایرن مونیخ فتح نکرده است.

آخرین حضور فن خال به عنوان سرمربی به دوران هدایت منچستریونایتد باز می‌گردد و با وجود اظهارات علنی وی در مورد ادامه فعالیتش در این حوزه، مرد هلندی در عمل بازنشسته محسوب می‌شود.

وی در مصاحبه با فرانس فوتبال اظهار داشت: لیگ قهرمانان بالاترین سطح است و او با بایرن مونیخ و منچسترسیتی موفق به فتح آن نشده است؛ بردن لیگ برتر برای دومین سال پیاپی شگفت‌انگیز است؛ گواردیولا در انگلیس تمام عناوین را فتح کرده است.

این مربی جنجالی ادامه داد: و این موضوع به این دلیل است که وی بیشتر از آنکه به حریفان فکر کند،  نگران بازی تیمش است.

جالب است یکی از انتقادهای وارد به فن خال در زمان حضور در انگلیس این بود که سرمربی هلندی بیشتر از آنکه به کیفیت تیم خودش اهمیت بدهد، دغدغه حریفان را داشت.

وی ادامه داد: شما باید به رقیبان خود احترام بگذارید؛ گواردیولا در مقایسه با رقیبان خانگی خود، تیم باکیفیت‌تری در اختیار دارد اما این موضوع در مورد لیگ قهرمانان صدق نمی‌کند.

نکته جالب دیگر این است که برخلاف اظهارات فن خال، مرد اسپانیایی در مدت ۳ سال حضور در ورزشگاه اتحاد، تاکنون ۲ بار توسط حریفان انگلیسی از گردونه رقابت‌های لیگ قهرمانان حذف شده است؛ در واقع در سال های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ به ترتیب لیورپول و تاتنهام رویای افتخار اروپایی گواردیولا را خراب کردند.

«اریک تن هاخ» سرمربی تیم آژاکس فصل فوق العاده‌ای را به همراه این تیم سپری کرد به طوری که آنان با رسیدن به فینال لیگ قهرمانان تنها ۳۰ ثانیه فاصله داشتند با این وجود سرمربی اسبق نارنجی‌ها معتقد است تن هاخ نیز درک درستی از لیگ قهرمانان ندارد.

وی با اشاره به آژاکس تاکید کرد: زمانی که آنها نتیجه چند بازی را تغییر دادند، او (تن هاخ) نمی‌دانست چطور از این موضوع استفاده کند و توانایی درک آن را نداشت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =