۱۱ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۴۰
کد خبرنگار: 884
کد خبر: 83421716
۰ نفر

برچسب‌ها

کم بارش ترین هفته مردادماه سپری شد

تهران-ایرنا- میزان بارش های کشور درحالی در سومین روز مردادماه ۳۳۷.۶ میلی متر بود که این میزان در ۱۰ مردادماه به ۳۳۷.۸ میلی متر رسید و بیانگر کاهش قابل توجه بارندگی در کشور است.

میزان بارش های کشور در ۶ حوضه اصلی آبریز کشور در سومین روز مردادماه امسال درحالی به عدد ۳۳۷.۶ میلی متر رسید که این میزان  درسال آبی پارسال ۱۶۷.۶ میلی متر بود که درصد اختلاف این دوسال به ۱۰۱ رسیده بود.

این درحالی است که براساس تازه ترین گزارش منتشره از سوی شرکت مدیریت منابع آب ایران میزان بارش های کشور در سال آبی جاری(از ابتدای مهرماه ۹۷ تا روز ۱۰ مردادماه امسال) به ۳۳۷.۸ میلی متر رسیده است و بیانگر آن است که در بازه زمانی سوم مرداد تا ۱۰ مرداد تنها ۰.۲ میلی متر بارندگی در کشور شده است.

این میزان ناچیز بارندگی نشان دهنده تدوام خشکسالی ها در کشور است و بارندگی های سیل آسای ابتدای امسال تاثیر چندانی بر روی منابع آب نداشته است.

چندی پیش مدیرکل دفتر حفاظت و بهره‌برداری از منابع آب زیرزمینی با اشاره به بارندگی های امسال گفت: به رغم این بارش ها هنوز کسری مخازن آب‌های زیر زمینی جبران نشده است.

محمدعلی مصطفوی افزود: در حال حاضر میزان کسری مخازن آب زیرزمینی به عنوان منابع حیاتی برای حفظ تمدن ایران به بیش از ۱۳۰ میلیارد مترمکعب رسیده است که فقط حدود ۱۱۰ میلیارد مترمکعب از این رقم مربوط به ۲۰ سال اخیر است.

وی ادامه داد: میزان کسری مخازن آب‌های زیرزمینی کشور از آستانه تحمل آبخوان‌ها فراتر رفته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =