۱۱ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۵۵
کد خبرنگار: 884
کد خبر: 83421647
۰ نفر

برچسب‌ها

پایه مشعل سکوی ١٣A پارس جنوبی بارگیری شد

تهران-ایرنا- پایه مشعل سکوی ١٣A پارس جنوبی یارد صنعتی صدرا در بوشهر بارگیری شد.

به گزارش شرکت نفت و گاز پارس، پیام معتمد، مجری فاز ١٣ پارس جنوبی این عملیات را اقدام مهمی در تکمیل فرآیند ساخت، نصب و راه‌اندازی سکوی ۱۳A توصیف کرد و گفت: طبق برنامه‌ریزی‌ها، سه‌شنبه (هشتم مردادماه)، این پایه مشعل توسط جرثقیل دریایی HL-۵۰۰۰ در یارد صنعتی صدرا در بوشهر با موفقیت بارگیری شد.

وی افزود: این پایه سکو با ۴۱۰ تن وزن و ۶۸ متر ارتفاع، به همراه پایل‌های پانزده گانه آن با وزن ۴۵۰ تن روی بارج مهدیس ۲ قرار گرفت.

معتمد  با اشاره به اینکه این جکت، آخرین سه پایه مشعل مربوط به سکوهای فاز ١٣ پارس جنوبی است که آماده انتقال و نصب در دریا می‌شود، گفت: عملیات مهاربندی پایه سکو و پایل‌های آن از چهار شنبه هفته جاری (نهم مردادماه) به مدت دو روز انجام شده و این بارج آماده ترک یارد صدرا به سمت موقعیت A فاز ١٣ خواهد بود.

به گفته مجری فاز ۱۳ پارس جنوبی، با توجه به شرایط آب و هوایی عملیات نصب این سازه‌ها ۱۰ تا ۱۵ روز توسط جرثقیل دریایی Sea Pad در خلیج فارس انجام می‌شود.

مجری فاز ١٣ پارس جنوبی درباره وضع سکوهای این فاز گفت: هم‌اکنون در بخش فراساحل فاز ١٣، دو سکوی ١٣B و ١٣D درحال تولید هستند و سکوهای ١٣A و ١٣C با نصب عرشه و دیگر متعلقات، به بهره‌برداری می‌رسند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =