۱۱ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۰۹
کد خبرنگار: 2092
کد خبر: 83421622
۰ نفر

برچسب‌ها

امام جمعه موقت شاهرود: مراقبت از فضای فرهنگی کشور ضروری است

شاهرود- ایرنا - امام جمعه موقت شاهرود با بیان این که ،به موازات تحریم های اقتصادی ، دشمنان بدنبال تغییر نگرش فرهنگی مردم ایران هستند، گفت:مردم و دستگاه های مسوول مراقب فضای فرهنگی کشور باشند.

حجت الاسلام حمید عبدالهیان در خبطه های این هفته نماز جمعه که در حسینیه اعظم مدرسه قلعه این شهر برگزار شد، افزود : برخی موسسه های خارجی در پوشش های فرهنگی و با صرف هزینه های فراوان قصد تغییر نگرش مردم ایران نسبت به حجاب اسلامی را دارند.

  وی ترویج بدحجابی و انحرافات جنسی را از توطئه های دشمنان خواند و گفت : گاهی هم با شعار حمایت از حیوانات ، اقدام به گرداندن آن ها در خیابان ها و یا خودروها می کنند که با فرهنگ اسلامی و سنتی مردم ایران منافات دارد.

  امام جمعه موقت شاهرود با بیان این که در اسلام به  رعایت حقوق حیوانات تاکید بسیاری شده، افزود : متاسفانه برخی انجمن های فرهنگی هم ندانسته در مسیر دشمنان گام برمی دارند، این امر موضوعی سطحی نیست ، بنابراین سربازان رسانه ای و فرهنگی نظام باید در مقابله با این افکار تلاش کنند.

 عبدالهیان برخی تحولات سیاسی مرتبط با کشور در یکسال گذشته را مرور کرد و گفت : در ۱۷ اردیبهشت پارسال آمریکا از برجام خارج شد و تحریم های بیشتری را علیه مردم ایران اعمال نمود.

وی خرید ۱۰۰میلیارد دلاری تسلیحاتی آل سعود از آمریکا را هم یاد آور شد و گفت: برخی کشورهای مرتجع منطقه که دنباله رو سیاست های آمریکا هستند،حمله نظامی وحشیانه علیه مردم مظلوم یمن انجام داده و تحرکاتی را در برابر محور مقاومت انجام دادند.

  خطیب موقت جمعه سکوت معنادار اروپا از نقض توافق برجام توسط آمریکا را خلاف اصول اخلاقی و بین المللی خواند و گفت: آمریکا و اروپا با هدف گرفتن اقتصاد ایران تلاش می کنند نظام اسلامی را دچار چالش کرده و مردم را نسبت به آینده بدبین کنند.

  عبدالهیان گفت: ایران نیز در مواجهه با این اقدام آمریکا و اروپا کاهش تعهدات برجامی خود را آغاز کرد و با ساقط کردن پهپاد فوق پیشرفته آمریکا عزم خود را برای مقابله با استکبار نشان داد.

  وی توقیف نفتکش متخلف انگلیس در خایج فارس را اقدامی شجاعانه از سوی پاسداران انقلاب اسلامی خواند و گفت: اقتدار ایران اسلامی در خلیج فارس و منطقه غرب آسیا به همه جهانیان ثابت شده است.

  امام جمعه موقت شاهرود به سالروز شهادت امام جواد(ع) هم اشاره کرد و گفت : زندگی کوتاه آن حضرت برکات زیادی برای مسلمانان در پی داشت.

  وی همچنین سالروز ازدواج امام علی (ع) و فاطمه زهرا(س) را یادآور شد و گفت: این ازدواج با ویژگی های منحصر به فردش الگویی برای همه جهانیان و بوِیژه مسلمانان است.

  وی مکتبی بودن ، مهریه سبک ، جهیزیه اندک اما کاربردی و عروسی بدور از معصیت را از ویژگی های این ازدواج خواند.

  ۷۳۵۸/۶۱۶۷

اخبار مرتبط