امام جمعه همدان: تحریم ظریف نشانه افول خرد و منطق ترامپ است

همدان - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر همدان با اشاره به تحریم محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان از سوی آمریکا گفت: این رفتارها نشانه افول خرد و منطق ترامپ است.

حجت الاسلام حبیب الله شعبانی موثقی در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته همدان به تحریم وزیر امور خارجه کشومان از سوی آمریکا اشاره کرد و گفت: آمریکا مصاحبه ها و اعلام مواضع کشورمان از زبان ظریف را تاب نیاورد و او را تحریم کرد.

وی این اقدام ترامپ را به رفتارهای هیتلر تشبیه کرد و گفت: جهان دوباره منطق هیتلری را تجربه می کند.

امام جمعه همدان افزود: تحریم وزیر امور خارجه ایران نه تنها نشان دهنده افول قدرت ترامپ بلکه حکایت از افول منطق و خرد او دارد.

حجت الاسلام شعبانی موثقی گفت: آمریکا از سویی ایران را دعوت به مذاکره می کند از سوی دیگر ظریف را که متولی مذاکره است تحریم می کند که این رفتارهای رئیس جمهوری آمریکا بسیار بی منطق است.

نماینده ولی فقیه در همدان با بیان اینکه ایران حاضر به مذاکره نیست، خاطرنشان کرد: حاضر به مذاکره نیستیم چون طرف ما قواعد مذاکره را بلد نیست. 

وی تاکید کرد: ترامپ  اهل مذاکره نیست و هدف و منظور از گفت و گو تسلیم شدن ایران در برابر خواسته های آمریکا است و ملت ایران هرگز زیربار ظلم و ستم نمی رود.

خطیب نماز جمعه همدان ابراز امیدواری کرد: دستگاه دیپلماسی کشور بتواند با رعایت عزت و اقتدار جمهوری اسلامی منافع کشور را به پیش ببرد.

۷۵۲۷/۲۰۸۷

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha